توصیه به خریداران مسکن

توصیه به خریداران مسکن
توصیه به خریداران مسکن

توصیه به خریداران مسکن

به گزارش آهن پرایس در اخبار بازار مسکن، از آنجا که در شرایط فعلی بخش قابل توجهی از خرید های ملکی به خصوص خرید هایی که به قصد حفظ ارزش دارایی نقدی از بازار مسکن انجام می‌شود معمولا با روش ترکیبی شامل پرداخت بخشی از بهای ملک به‌ صورت نقدی، به‌ علاوه مبلغ رهن واحد و مبلغ وام در صورت استفاده خریدار از وام بانکی انجام می‌شود، اطلاع از بهای واقعی و ارزش روز رهن ملک خریداری‌شده از اهمیت قابل توجهی برخوردار است.

کارشناسان بازار معاملات مسکن اظهار دارند، خریدارانی که قصد دارند برای حفظ ارزش دارایی‌ های نقدی خود آن را تبدیل به ملک کنند تا در زمان دیگری بتوانند آن را تبدیل به احسن کرده و در آن ساکن شوند حتما باید قبل از اقدام برای خرید مسکن با شرایط ترکیبی گفته‌شده (رهن+وام+پول نقد) از ارزش روز و واقعی رهن واحد مسکونی موردنظر مطلع شوند تا بتوانند برنامه ‌ریزی درستی در این زمینه داشته باشند. چرا که در برخی موارد مشاهده شده است مبلغ رهن واحد مورد نظر برای ترغیب متقاضی به خرید در فرآیند بازاریابی بیش از ارزش واقعی رهن آن عنوان می‌شود.
به‌ عبارت دیگر واسطه‌ ها در فرآیند بازاریابی اقدام به اعلام مبلغ رهن غیر واقعی به متقاضیان خرید می‌کنند. در چنین شرایطی خریدار براساس مبلغ اعلام شده اقدام به معامله ملک می‌کند تا پس از رهن واحد در زمان کمی پس از عقد قرارداد، مابقی قیمت آپارتمان خریداری شده را به فروشنده پرداخت کند. اما در این مرحله موفق به یافتن مستاجر متناسب با مبلغ اعلام شده برای رهن واحد نمی‌شود؛ به این ترتیب، خریدار برای جبران فاصله مبلغ اعلام شده و ارزش روز رهن واحد، متحمل فشار مالی می‌شود..
در چنین شرایطی لازم است خریداران مسکن که قصد انجام چنین خریدی از بازار ملک دارند تنها به اعلام واسطه فروش واحد درخصوص ارزش روز رهن واحد موردنظر اکتفا نکرده و تحقیقات لازم را در این زمینه از بازار اجاره به عمل آورند تا پس از خرید واحد و برای عمل به تعهدات مالی خود با مشکل و فشار مواجه نشوند.اشتراک گذاری:

نظرات کاربران (0)

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید: