روند صعودی ساخت و ساز مسکن

روند صعودی ساخت و ساز مسکن
روند صعودی ساخت و ساز مسکن

روند صعودی ساخت و ساز مسکن

 به گزارش آهن پرایس در  اخبار بازار مسکن، افزایش قیمت مسکن سازندگان را براین داشته است که با استقبال بیشتری به شهرداری ها مراجعه کنند و پروانه ساخت دریافت نمایند. طبق گزارش های آماری از تابستان سال گذشته صدور پروانه ساختمانی در کشور 15،4 درصد و در شهر تهران 12،1 درصد رشد داشته است. افزایش قیمت مسکن در یک سال گذشته گرچه باعث کاهش قدرت خرید مردم شده است ،اما هم چنان سازندگان را براین اعتقاد نگه داشته است که متقاضیان مسکن در این بازار هم اقدام به خرید مسکن خواهند کرد.

با توجه به این افزایش سرسام آور و غیر قابل باور قیمت مسکن، جالب است بدانید که سازندگان نه تنها عقب نشینی نکرده اند، بلکه راغب تر به افزایش فعالیت های خود شده اند. آنها معتقدند که سرمایه گذاری در ساخت و ساز سودآوری بیشتری نسبت به سپرده گذاری در بانک ها دارد.

طبق آمار دقیق تر به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهر سازی، در تابستان سال 1397، تعداد 2890 پروانه احداث ساختمان توسط شهرداری تهران صادر شد، که نسبت به تابستان سال گذشته حدودا 9.8 درصد رشد داشته است. در میان این تعداد مجوز صادر شده برای ساخت و ساز، حدودا 21047 واحد مسکونی پیش بینی شده است که این آمار نسبت به فصل گذشته حدود 7.1 درصد کاهش داشته است، اما نسبت به فصل مشابه سال قبل حدود 12.1 درصد افزایش داشته است.

هم چنین جالب است بدانید که متوسط تعداد واحد مسکونی در شهر تهران برای هر یک از این پروانه های احداث ساختمان، حدودا 7.3 واحد بوده است، که این آمار نسبت به فصل مشابه سال قبل حدودا 9.8 درصد افزایش داشته است.

با نگاهی دقیق تر به نتایج حاصل شده از طرح " گردآوردی اطلاعات پروانه های ساختمانی صادر شده توسط شهرداریهای کشور" به این نتیجه فائق می شویم که مساحت زیر بنای املاک هم در پروانه های ساختمانی افزایش داشته است.

مجموع مساحت زیر بناها در پروانه های صادر شده توسط شهرداری در فصل تابستان 1397 بالغ بر 3882 هزار متر مربع بوده است، که این آمار نسبت به فصل گذشته حدودا 9.8 و نسبت به فصل مشابه سال گذشته 9.6 درصد افزایش داشته است.

شما می توانید به منظور اطلاع از آخرین پیش بینی وضیعت بازار آهن، تحلیل بازار آهن و خرید آهن آلات به سایت آهن پرایس مراجعه نمایید.

برای اطلاع از قیمت روز آهن آلات در کانال تلگرام آهن پرایس عضو شوید.

پرینت صفحه

نظرات کاربران (0)

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید:
مسیریابی کانال تلگرام ۰۲۱-۵۴۱۰۳