رویای مسکن برای کارگران

رویای مسکن برای کارگران
رویای مسکن برای کارگران

رویای مسکن برای کارگران

به گزارش آهن پرایس در اخبار بازار مسکن، در چند سال اخیر هیچ گونه تغییری در حقوق کارگران اعمال نشده است و دستمزد آن ها بدون توجه به هزینه هایی چون خواربار و حق مسکن در حداقل میزان خود تصویب می شود بدین ترتیب شاهد هیچ افزایش و توجه ویژه ای متناسب با افزایش قیمت ها و کاهش ارزش پول ملی همراه با افت قدرت خرید مردم به خصوص قشر کارگر طی چند سال گذشته نشده است.

در حقوق مصوب وزارت کار برای کارگران رقم کمک هزینه مسکن را 40هزار تومن قید کرده اند که این رقم در برابر تورم موجود در جامعه کفاف هزینه های جاری زندگی را نمی دهد و نمی توان به تامین مسکن مناسب و صاحب خانه شدن این قشر از جامعه با این پوشش حتی فکر کرد.

بلکه آنها مجبورند بخش اعظمی از درآمد خود را به پرداخت اجاره بهای ماهانه مسکن تعلق دهند.چرا که حق مسکن 40هزار تومانی جوابگوی اجاره یک اتاق خارج از کلان شهرها هم نمی باشد. با این شرایط کارگران حق اعتراض نداشته چرا که با کمترین ناسازگاری به جمع کثیر بی کاران ملحق می شوند.

هنوز عدم رسیدگی مسئولان به این طیف از جامعه که با حقوقی در حدود 1.200 تومانی باید هزینه تامین مسکن،خوراک، پوشاک و کلی هزینه های جانبی را بدهند، معلوم نشده است.  

ای کاش دولتمردان مزایایی را که هر ساله برای کارکنان خود در نظر می گیرند برای کارگران هم اعمال کنند  و برای کاهش هزینه‌های معیشت خانوارهای کارگری برنامه‌ریزی کند.

 عقب افتادگی‌های مزدی کارگران علیرغم وعده های داده شده برای ترمیم دستمزد نه تنها جبران نشده بلکه روی هم انباشته شده است به همین امیدواریم شورای عالی کار در سال جاری به طور جدی هزینه های سبد معیشت خانوار در یک ماه را محاسبه کند و آن را ملاک تعیین حداقل دستمزد سال آینده کارگران قرار بدهد.

شما می توانید به منظور اطلاع از آخرین وضعیت بازار آهن، بازار فولاد و بازار مسکن به اتاق خبر سایت آهن پرایس مراجعه نمایید

برای اطلاع از قیمت روز آهن آلات در کانال تلگرام آهن پرایس عضو شوید.

پرینت صفحه

نظرات کاربران (0)

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید:
مسیریابی کانال تلگرام ۰۲۱-۵۴۱۰۳