رکود بازار مسکن یکساله شد

رکود بازار مسکن یکساله شد
رکود بازار مسکن یکساله شد

رکود بازار مسکن یکساله شد

به گزارش آهن پرایس در اخبار بازار مسکن، با کاهش اخیر در نرخ ارز نمی توان به سرعت شاهد کاهش قیمت مسکن باشیم چرا که باید منتظر برنامه های جدید وزارت راه و شهرسازی و ثبات میان مدت در بازارهای موازی و اقتصاد کلان بمانیم.

با حاکم شدن رکود دراین بازار، فروشندگان با احتیاط گام برداشته و عرضه کنندگان واحدهای کلید نخورده به طور دائم قیمت‌ها را به‌روز می‌کنند و این در حالی است که تقاضا کننده ای با وجود این فاصله قیمتی میان واحدهای قدیمی و نوسازوجود ندارد.

رییس اتحادیه مشاوران املاک تهران اذعان داشت:هر نوع اظهارنظردرخصوص کاهش یا افزایش قیمت مسکن متناسب با نوسانات اخیر به نفع مصرف کنندگان نیست. چرا که بازار مسکن تابع عرضه و تقاضا است، در عین حال از بازارهای ارز، طلا، بورس، حامل‌های انرژی و برنامه‌های وزارت راه و شهرسازی در حوزه تولید و عرضه‌ی مسکن تاثیر می‌پذیرد.

گرانی های اخیر سبب شده است تا متقاضیان مسکن، به دنبال رشد قیمت خرید و اجاره بهای مسکن که از اواخر سال گذشته کلید خورده است، روند مهاجرت از کلان‌شهرها آغاز کرده و مشاهدات میدانی در تهران حاکی از آن است که متقاضیان به سمت شهرهای اطراف از جمله پردیس، پرند، هشتگرد، کرج مهاجرت می کنند.

با توجه به رکود تورمی در بازار مسکن، باید در ماه‌های آینده رشد ماهانه قیمت‌ها کاهش پیدا کند، اما با توجه به نوسان متغیرهای موثر بر بازار مسکن از جمله تقاضای سفته بازانه، تقاضای مطلق، قیمت نهاده‌های ساختمانی، روند نرخ ارز و طلا، تحریم‌های اقتصادی و نرخ سود بانکی، پیش‌بینی وضعیت آینده بازار مسکن مقداری دشوار شده است.

امید است با تدابیر مناسب و برنامه ریزی شده دولت و وزارت مربوطه بتوان از رکود تورمی حاصل که از آذر سال گذشته آغاز و تا به کنون ادامه دارد خارج شویم و در تامین مسکن جامعه گامی مثبت برداشته شود.

شما می توانید به منظور اطلاع از آخرین وضعیت بازار آهن، بازار فولاد و بازار مسکن به اتاق خبر سایت آهن پرایس مراجعه نمایید.

رای اطلاع از قیمت روز آهن آلات در کانال تلگرام آهن پرایس عضو شوید.

پرینت صفحه

نظرات کاربران (1)

  • وحید احمدی
    وحید احمدی1397/08/27 - 10:56 پاسخ

    با سلام هیچوقت قیمت مسکن کاهش پیدا نمیکنه چون قیمت مصالح دو تا سه برابر شده و همچنین قیمت ارز فقط توی کانال های تلگرامی کاهشی شده نه توی بازار خخخخ

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید:
مسیریابی کانال تلگرام ۰۲۱-۵۴۱۰۳