رکود معکوس در معاملات مسکن

رکود معکوس در معاملات مسکن
رکود معکوس در معاملات مسکن

رکود معکوس در معاملات مسکن

آمارهای رسمی از وضعیت بازار مسکن طی سال جاری نشان می دهد که حجم معاملات خرید مسکن در شهر تهران پس از 8 ماه رکود و ریزش، برای اولین بار در سال 97 طی ماه اخیر با رشد مواجه شده است. به گزارش آهن پرایس در اخبار بازار مسکن، از خرداد ماه سال جاری شاهد آن بودیم که حجم معاملات خرید آپارتمان نسبت به ماه قبل روند نزولی داشته است، بطوری که در دی ماه حجم معاملات به حداقل رسید.

با این وجود بازار معاملات خرید ملک در بهمن ماه با رکورد معکوس در حجم معاملات خرید مواجه شد بدین معنی که حجم معاملات خرید مسکن در این ماه با ۴۰ ‌درصد رشد همراه بود البته ناگفته نماند که تعداد معاملات خرید مسکن در بهمن ماه سال 97 در مقایسه با بهمن ماه سال گذشته ۵۰ ‌درصد کاهش یافته است.

طبق گزارشات، وضعیت فعلی معاملات مسکن در شهر تهران روی دیگری از خود نشان داده است چراکه شیب تند قیمت مسکن در دی ماه نسبت به ماه های گذشته ملایم تر شده بود اما به دنبال افزایش تقاضای شب عید، معاملات با افزایش همراه شد که همین امر در سطح قیمت واحدهای عرضه شده تأثیر گذاشت و طی بهمن ماه قیمت مسکن بار دیگر افزایش یافت. روند معکوس معاملات خرید در بهمن ماه، ناشی از داغ شدن تنور معاملات مسکن شهر تهران در بهمن ماه و تحولات سیاسی بین المللی مربوط به ایران می باشد.

این دو عامل موجب شد تا میانگین قیمت هر متر مربع آپارتمان در بهمن ماه از مرز 10 میلیون تومان عبور کند. وضعیت بازار مسکن با استناد به آمار فروش آپارتمان در بهمن ماه نشان می دهد که در این ماه، معاملات مسکن احیا شده و نسبت به ماه قبل حجم خرید و فروش ها افزایش یافته است؛ از این رو شاهد رکود معکوس در معاملات مسکن هستیم.

برای اطلاع از قیمت روز آهن آلات در کانال تلگرام آهن پرایس عضو شوید.اشتراک گذاری:

نظرات کاربران (1)

  • Mahdy
    Mahdy1397/12/04 - 09:41 پاسخ

    سلام این افزایش امار فروش مسکن در بهمن ماه ناشی از امار و گزارش کدام منبع واقعی است والله قسم برای خرید واحدهای درحال ساخت یا تمام شده ما در بهمن ماه حتی پنج نفر هم برای بازدید مراجعه نکردند والله قسم حتی یک اپارتمان هم فروش نداشتیم به بنگاه املاک مراجعه میکنیم میگویند اصلا خریداری وجود ندارد این امارهای افزایش خرید در کدام بنگاه املاک است تا ما واحدهایمان را برای فروش انجا ببریم والله دروغ محض است ما چند جای تهران ملک در حال ساخت داریم هیچ خبری برای خرید وفروش نیست اشکمان در امده چند وقت دیگر ناچاریم پروژه مان را متوقف کنیم

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید:
مسیریابی کانال تلگرام ۰۲۱-۵۴۱۰۳