رکورد جهانی نرخ مسکن در تهران

رکورد جهانی نرخ مسکن در تهران
رکورد جهانی نرخ مسکن در تهران

به گزارش آهن پرایس در اخبار بازار مسکن، همین هفته بود که املاک تهران رکورد گران ترین نرخ مسکن شهری را زد. به دنبال این خبر در بازار ارز شاهد دلار31 هزار تومانی بودیم که با رشد بورس نیز همزمان شد. با توجه به این که اکثر فایل های موجود در پایتخت متراژی بیش تر از 100 مترمربع دارند...

به گزارش آهن پرایس در اخبار بازار مسکن، همین هفته بود که املاک تهران رکورد گران ترین  شهری را زد. به دنبال این خبر در بازار ارز شاهد دلار31 هزار تومانی بودیم که با رشد بورس نیز همزمان شد. با توجه به این که اکثر فایل های موجود در پایتخت متراژی بیش تر از 100 مترمربع دارند کاملا مشخص است که خبری از معاملات بین ملکی نخواهد بود و همچنان با کمبود مسکن و رکود معاملات و افزایش قیمت ها روبه رو خواهیم بود. 

در این میان مهم‌ترین مشکلات بازار مسکن عدم تعادل میان واحدهای عرضه شده و تقاضای موجود در بازار است. به این معنا که اگرچه حجم زیادی از تقاضای مصرفی موجود در بازار به دلیل کاهش قدرت خرید از یکسو و الگوی مناسب مصرفی از سوی دیگر به دنبال خرید آپارتمان‌های کوچک متراژ هستند اما سمت عرضه (بسازوبفروش‌ها) به دلایل مختلف از جمله ضوابط شهرسازی و بالا بودن هزینه‌های ساخت‌ و ساز، تمایل بیشتری به ساخت واحدهای بزرگ متراژ دارند.

 این روند طی سال‌های گذشته منجر به نابسامانی و عدم تعادل در بازار خرید و فروش مسکن شده است به ‌طوری‌ که به دلیل کمبود عرضه واحدهای کوچک متراژ، قیمت‌گذاری مالکان برای فروش آنها کاملا افزایشی رقم می‌خورد. در حال حاضر نیز طی چند ماه گذشته از سال جاری که بازار مسکن روند پرنوسان و پرجهشی را سپری کرده، مساله «کمبود فایل کوچک متراژ» در بازار به شدت به چشم می‌خورد. بررسی‌ها نشان می‌دهد معدود فایل‌های کوچک ومیان متراژ (کمتر از ۱۰۰ مترمربع) در بازار نیز عمدتا با قیمت‌های پیشنهادی عجیب و غریب برای فروش عرضه شده ‌اند.  همین موضوع نیز پروسه خرید آنها را برای متقاضیان حاضر در بازار دشوار کرده است. 

متاسفانه یکی کمبود مسکن و دیگری نبود قیمت گذاری کارشناسی، تبدیل به دوبال پرنده ی تیز پرواز نرخ مسکن شده است که این روز ها بر فراز کوه ارز و بورس در حال پرواز است.

انتشار مطالب این سایت با ذکر منبع و درج لینک آزاد است.

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 0 از 5 - 0 رای

اشتراک گذاری:

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید:

نظرات کاربران (0)

ساعت کاری مجموعه به پایان رسیده است لطفا اطلاعات خود را برای دریافت مشاوره اختصاصی وارد نمایید.

درخواست مشاوره تلفنی