ریشه یابی مشکلات مسکن

ریشه یابی مشکلات مسکن
ریشه یابی مشکلات مسکن

ریشه یابی مشکلات مسکن

به گزارش آهن پرایس دراخبار بازار مسکن،مدت ها است که کنترل و نظارت مستقیم دولتی برقیمت مسکن در کشورهای توسعه یافته جهان معنایی نداشته و غالب کشور های در حال توسعه در حال کم رنگ کردن نقش بخش دولتی در اقتصاد مسکن خود هستند اما در کشور ما انتظار مداخله دولتی در حل بحران های مسکن از رایج ترین نوع نظارت دولتی شده است که در عمل هم تاثیر چندانی در این حوزه به جای نمی گذارد.

مشکل مسکن در کشور ما به چند عامل باز می گردد، اولین عامل وجود درخواست مصرفی و واقعی مسکن در کنار خانه های خالی از سکنه می باشد.

دومین عامل، مهاجرت از روستا و شهر های کوچک به علت عدم توازن اقتصادی به شهرها می باشد که همین امر به افزایش تقاضای مسکن شهری دامن زده است.

سومین عامل، سودا گری و سفته بازی موجود در بازار مسکن است که با کاهش ارزش ریال، شدت بیشتری گرفته است.

دولت می تواند با ساز و کارهای غیر مستقیمی چون تقویت بازار سرمایه به تنظیم بازار مسکن بپردازد چرا که تا اگر نتوانیم نقدینگی را به سمت سرمایه گذاری های بادوام چون صنعت حمل و نقل یا تکنولوژی های نوین و...سوق ندهیم و شاهد تجمیع سرمایه ها در دارایی هایی هایی هم چون مسکن، طلا و ارز خواهیم بود.

راه حل دیگر مهار رکود تورمی در کشور است که تداوم آن اثرات مخربی چون افزایش تورم، کاهش شدید فعالیت‌های اقتصادی، کاهش رشد اقتصادی و افزایش بیکاری را در پی دارد.

برای حل رکود تورمی در بازار مسکن کشور می توان از طریق سیاست های پولی بانک مرکزی و تقویت حضور بخش خصوصی و بورس سهام اقدامی موثر انجام داد.

شما می توانید به منظور اطلاع از آخرین پیش بینی وضیعت بازار آهن، تحلیل بازار آهن و خرید آهن آلات به سایت آهن پرایس مراجعه نمایید.

برای اطلاع از قیمت روز آهن آلات در کانال تلگرام آهن پرایس عضو شوید.

پرینت صفحه لیست قیمت ها در تلگرام کانال آهن خبر

نظرات کاربران (0)

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید:
مسیریابی کانال تلگرام ۰۲۱-۵۴۱۰۳