سردرگمی متقاضیان در خرید آهن

سردرگمی متقاضیان در خرید آهن
سردرگمی متقاضیان در خرید آهن

آهن پرایس: با ورود نرخ ارز به کانال 23 هزار تومان در روز گذشته، بازار آهن شرایط نسبتا آرامی را سپری کرد و از شتابی که ناشی از تحرکات بورس کالا در این بازار ایجاد شده بود اندکی کاسته شد. این وضعیت در حالی است که در معاملاتی که روز گذشته در بورس...

آهن پرایس: با ورود نرخ ارز به کانال 23 هزار تومان در روز گذشته، بازار آهن شرایط نسبتا آرامی را سپری کرد و از شتابی که ناشی از تحرکات بورس کالا در این بازار ایجاد شده بود اندکی کاسته شد. این وضعیت در حالی است که در معاملاتی که روز گذشته در بورس کالا صورت گرفت، شمش فولاد خوزستان مبنای قیمت گذاری قرار گرفت و با رقابت حدود سه درصدی به کانال 12 هزار تومان وارد شد؛ اما با این وجود همچنان در بازار خبری از خریدار نمی باشد و برجام و مذاکرات بر بخش تقاضا سایه انداخته اند.

شنیده ها حاکی از این است که طرف های برجامی در جهت مشورت و تصمیم گیری به کشورشان باز می گردند و همین اخبار می تواند منجر به تغییرات روند دلار به واسطه هر خبر مثبت یا منفی از مذاکرات شود. این موضوع بیانگر آن است که باید در خرید و موجودی انبار دقت ویژه ای داشت. 

در هر صورت بررسی قیمت های اعلام شده از سوی تولیدکنندگان مقاطع مختلف نشان می دهد که روز گذشته در حوزه میلگرد بیشتر تولیدکنندگان قیمت های اعلامی خود را بدون تغییر اعلام کردند اما باز هم در این میان شاهد افزایش قیمت میلگرد بودیم، به این صورت که برخی از تولیدکنندگان قیمت های خود را حدود 50 الی 200 تومان افزایش دادند. میلگرد سایز 14 با نرخ 14 هزار و 325 تومان بالاترین قیمت اعلام شده بود که همانند روزهای گذشته مربوط به کارخانه رادهمدان می باشد.

در ادامه می توانید این خبر را نیز مطالعه کنید: آتش گرانی در بازار آهن

در بازار تیرآهن، قیمت تیرآهن کیلویی 50 تا 100 تومان افزایش داشت. در میان افزایش قیمت تیرآهن کیلویی، در تیرآهن شاخه ای در سایز های پر فروش شاهد کاهش 10 و 20 هزار تومانی و حتی افزایش 20 و 50 هزار تومانی بودیم؛ برخی از قیمت های این حوزه نیز بدون تغییر اعلام شدند.

افزایش  100 تومانی در قیمت ناودانی از سوی تولیدکنندگان این حوزه اعلام شد و برخی نیز قیمت های خود را بدون تغییر اعلام کردند. در رابطه با نبشی نیز اغلب قیمت ها 100 تومان افزایش داشت و برخی نیز یا اعلام قیمت نکردند و یا قیمت های خود را ثابت اعلام کردند. در بازار پروفیل اما قیمت پروفیل دچار نوسان بود و علاوه بر افزایش قیمت در این حوزه، کاهش و ثبات قیمت نیز در برخی از سایزها به چشم می خورد.

حال باید دید که در روزهای آتی با شنیده شدن اخبار مذاکرات و تغییرات روند نرخ ارز، بازار آهن همانند روزهای ابتدایی سال وضعیت آرامی را سپری خواهد کرد یا باز هم تحت تاثیر عملکرد بورس کالا و دیگر عوامل به روند افزایشی خود ادامه خواهد داد.

انتشار مطالب این سایت با ذکر منبع و درج لینک آزاد است.

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 0 از 5 - 0 رای

اشتراک گذاری:

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید:

نظرات کاربران (0)

ساعت کاری مجموعه به پایان رسیده است لطفا اطلاعات خود را برای دریافت مشاوره اختصاصی وارد نمایید.

درخواست مشاوره تلفنی