سرما به بازار مسکن سرایت کرد

سرما به بازار مسکن سرایت کرد
سرما به بازار مسکن سرایت کرد

سرما به بازار مسکن سرایت کرد

 بازار مسکن ایران علاوه‌بر رکود 3 سا‌له‌ای که بر آن سایه انداخته، افت‌های مقطعی و فصلی را نیز تجربه می‌کند و آخرین آمارهای اعلام شده توسط مراجع ذی‌صلاح نشان می‌دهد پاییز امسال رکود بخش مسکن سنگین‌تر شده است.

 

برخی کارشناسان کاهش معاملات را به سرد شدن هوا نسبت می‌دهند اما بعضی دیگر معتقدند بازدهی پایین بازار مسکن سرمایه‌ها را از این بخش دور کرده است.


کاهش 50 درصدی خریدو ‌فروش خانه

رئیس اتحادیه مشاوران املاک درباره وضعیت بازار مسکن با اعلام آخرین آمارهای استخراج شده از سامانه معاملات املاک گفت: 11هزار و 898 قرارداد خرید و فروش و 13 هزار و 265 قرارداد اجاره، طی 28 روز سپری شده از ابتدای آذرماه سال جاری به ثبت رسیده و در مجموع، 25 هزار و463 قرارداد در شهر تهران امضا شده است. حسام عقبایی ادامه داد: در کشور 42 هزار و 727 قرارداد اجاره، 40 هزار و 152 قرارداد خرید و فروش و در مجموع 84 هزار و 219 قرارداد به ثبت رسیده است. به گفته رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران، روند حجم معاملات در کشور سیری کاملا نزولی داشته و میزان قراردادهای خرید‌وفروش نسبت به مدت مشابه سال قبل، 50 درصد کاهش یافته است. وی اظهار داشت: در تهران شاهد تغییر چندانی در حجم معاملات نبودیم و تعداد قراردادهای خرید و فروش و رهن و اجاره نسبت به ماه گذشته تغییر چندانی نداشته است. عقبایی بیان کرد: طی ماه‌های گذشته شاهد افزایش حجم معاملات در تهران بودیم اما در آذرماه این روند ثابت ماند و تغییری نسبت به ماه‌های گذشته نداشت. رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران، ثبات معاملات در آذرماه را طبیعی دانست و گفت: با توجه به نزدیک شدن به زمستان و افزایش سردی هوا، همواره حجم معاملات نسبت به ماه‌های قبل کاهش می‌یابد.وی اضافه کرد: شرایط معاملات و خرید و فروش‌های انجام‌شده در پایتخت (به غیر از آذرماه)، نسبت به شهرهای دیگر بهتر است و طی ماه‌های گذشته حجم معاملات سیر افزایشی داشته است و انتظار می‌رود که این روند به شهرهای بزرگ و پس از آن به شهرهای کوچک سرایت کند.

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 0 از 5 - 0 رای

اشتراک گذاری:

نظرات کاربران (0)

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید: