سرگردانی در پرداخت تسهیلات مسکن

سرگردانی در پرداخت تسهیلات مسکن
سرگردانی در پرداخت تسهیلات مسکن

سرگردانی در پرداخت تسهیلات مسکن

به گزارش آهن پرایس در اخبار بازار مسکن، تسهیلات مسکن در شرایط فعلی تنها راه خانه دار شدن اقشار کم درآمد وخانه اولی ها می باشد که البته همین راه حل نیز با افزایش تورم در بازار مسکن قدرت خرید را به شدت کاهش داده است. و متقاضیان را بر سر دوراهی خرید مسکن و یا انتظار برای کاهش قیمت ها و واقعی شدن آن ها دارد.

تجربه نشان داده است که افزایش وام خرید در کوتاه مدت همانند آرام بخشی موقت برای درد عمل می کند اما در بلند مدت زمینه را برای افزایش قیمت و تشدید تورم  در این بازار مهیا می کند. درک چنین مسایلی آینده بازار مسکن را همراه با ابهام نشان می دهد و حل آن را با مشکل مواجه می کند.

کارشناسان بانکی معتقدند که با پرداخت تسهیلات به سازندگان و تولید کنندگان مسکن می توان روزنه هایی از امید را در این بازار برای خروج از رکود ملاحظه کرد گرچه تسهیلات مسکن در شرایط فعلی نمی تواند بخش کوچکی از هزینه هارا پوشش دهد و طرح چنین پیشنهاداتی باید با کنترل تورم شکل بگیرد.چرا که بخشی از وام ساخت که توسط تولیدکننده دریافت می شود به خریداران انتقال می یابد که فقط به بعد هزینه های آن ها می افزاید و نمی تواند کمک شایانی در تامین مسکن جامعه داشته باشد.

اگر تورم در کشور مهار شدنی بود و سیستم کنترل و نظارت بر قوانین به درستی اعمال می شد می توانستیم بوسیله ی وام پرداختی هم به تامین مسکن پرداخته و هم درجهت رفع بیکاری در کشور اقدامی موثر انجام دهیم.

 برخی کارشناسان معتقدند که پرداخت تسهیلات به خریداران فقط وضعیت را بحرانی تر می کند و بهترین حالت ارائه آن به سازندگان مسکن و در ادامه انتقال آن به خریداران می باشد تا سببِ رونق در بازار راکد معاملات شود. چرا که دریافت مستقیم وام توسط خریداران به حجم نقدینگی می افزاید و پیامدهای منفی افزایش پول نقد در دسترس جامعه به مراتب نا مطلوب تر از کاهش معاملات ملکی در بازار راکد مسکن می باشد.

شما می توانید به منظور اطلاع از آخرین پیش بینی وضیعت بازار آهن، تحلیل بازار آهن و خرید آهن آلات به سایت آهن پرایس مراجعه نمایید.

برای اطلاع از قیمت روز آهن آلات در کانال تلگرام آهن پرایس عضو شوید.

پرینت صفحه

نظرات کاربران (0)

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید:
مسیریابی کانال تلگرام ۰۲۱-۵۴۱۰۳