سقف تسهیلات ساخت مسکن

سقف تسهیلات ساخت مسکن
سقف تسهیلات ساخت مسکن

سقف تسهیلات ساخت مسکن

به گزارش آهن پرایس در اخبار بازار مسکن، هم‌ اکنون سقف تسهیلات مسکن برای زوجین خانه اولی در تهران ۱۶۰ میلیون تومان است که با توجه به رشد قیمت مسکن طی ۱۷ ماه گذشته و افزایش بیش از ۱۰۰ درصد قیمت  ‌ها در این مدت، دولت برنامه‌ هایی برای خانه‌ دار کردن اقشار متوسط و پایین جامعه در پیش گرفته است.

محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی  تولید ۹۰۰ هزار واحد مسکونی تا سال ۱۴۰۰ را در دستور کار خود قرار داده است. اسلامی افزایش عرضه مسکن را مهم‌ ترین راهکار برای تعادل‌ بخشی بازار مسکن می‌ داند و معتقد است که افزایش تسهیلات خرید به بالا رفتن قدرت خرید متقاضیان منجر نمی ‌شود.با این وجود سیستم بانکی بسته‌ ای را در دستور کار خود قرار داده که طبق اعلام مدیر عامل بانک مسکن به هر دو طرف عرضه و تقاضا در این بسته توجه شده است در بسته جدید پیشنهاد شده بر اساس قدرت خرید و توان باز پرداخت افراد، سقف ‌های تسهیلاتی به صورت متغیر تعیین شود و افراد بر اساس قدرت خرید و باز پرداخت اقساط خود بتوانند از تسهیلات متناسب با شرایط خود استفاده کنند.هم‌ چنین درباره گروه‌ های اجاره‌ نشین، با توجه به شرایط موجود و برای مدیریت اجاره بهای پرداختی از سوی مستأجران، برای اولین بار بانک عامل بخش مسکن در این حوزه ورود پیدا و ابزارهای جدیدی تدوین کرد.

یکی دیگر از موارد این بسته، افزایش سقف تسهیلات ساخت مسکن عنوان می‌شود، سقف تسهیلات ساخت واحد مسکونی در تهران را حداکثر ۱۷۰ میلیون تومان به ازای هر واحد افزایش یافته است در حالی که این عدد پارسال ۱۱۰ میلیون تومان بود و امسال ۶۰ میلیون تومان به منظور عرضه مسکن این مبلغ اضافه شده است. مجموعه این پیشنهادات هنوز مورد تأیید شورای پول و اعتبار قرار نگرفته اما اعتقاد بر این است که اکثر اعضای شورا با این طرح موافق هستند.

برای اطلاع از قیمت روز آهن آلات در کانال تلگرام آهن پرایس عضو شوید.اشتراک گذاری:

نظرات کاربران (0)

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید:
مسیریابی کانال تلگرام ۰۲۱-۵۴۱۰۳