سیاست گذاری نادرست افت صنعت فولاد

سیاست گذاری نادرست افت صنعت فولاد
سیاست گذاری نادرست افت صنعت فولاد

سیاست گذاری نادرست افت صنعت فولاد

بنا بر گزارش تحلیل گران آهن پرایس در خصوص وضعیت بازار فولاد، عملکرد فولادی کشور بعد از انقلاب اسلامی بسیار مطلوب بوده است و نسبت به کشور های دیگر استارت خوبی در این بخش زده شد و همین عملکرد سبب شد سال گذشته رتبه دهم را در میان برترین فولاد سازان جهان را از آن خود کنیم.
علیرغم ظرفیت بالای فولاد سازی در برخی کشور ها نظیر کشور ترکیه که ارتباطات وسیعی نیز با بیشتر کشور های جهان دارند، ظرفیت دانش فنی در آنها بسیار پایین است در حالی که در ایران هم در فرآیند ها و هم در تولید محصول نهایی اقدامات بسیار خوبی صورت گرفته است و اگر مشکل مراودات خارجی حل گردد و دانش فنی تا حدودی وارد کشور شود، بدون شک صاحب تکنولوژی خواهیم بود. فولاد سازان ما در داخل کارخانه ها هیچ گونه مشکلی در امر تولید ندارند بلکه هر آنچه که از آن آسیب دیده ایم از سیاست گذاری نادرست بوده است.
برای نمونه در منطقه بناب که عمر فولادی آن به ۱۰ سال هم نمی رسد نیرو های انسانی بسیار توانمندی وجود دارد. همان قدر که نقطه قوت صنعت فولاد را نیروی انسانی و کارشناسان خبره این بخش و فرآیند های مدیریتی صحیح در این حوزه می دانم، تمام چالش آن را نیز سیاست گذاری می دانم.
در حوزه صادرات هم سیاست گذاری صحیحی صورت نمی گیرد و هر روز یک دستور العمل و بخش نامه صادر می گردد در حالی که صادرات کشور باید تداوم یابد تا با توجه به کاهش مصرف ظاهری کشور، تولید کننده قادر به دوام تولید باشد. لذا به اعتقاد کارشناسان در چنین شرایطی بهتر آن است که بزرگان فولادی و گروه هایی که به دنبال زنجیره تامین هستند، حمایت شوند. هم چنین لازم است سیاست گذاری تجاری فولاد کشور با هدف توسعه و تسهیل صادرات انجام شود.
برای اطلاع از قیمت روز آهن آلات در کانال تلگرام آهن پرایس عضو شوید.اشتراک گذاری:

نظرات کاربران (1)

  • محمد
    محمد1398/03/21 - 17:06 پاسخ

    احتمالا علت رشد این صنعت همان سیاست گذاری های نادرست بوده ،! !!!

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید:
مسیریابی کانال تلگرام ۰۲۱-۵۴۱۰۳