شرط سنی مسکن ملی

شرط سنی مسکن ملی
شرط سنی مسکن ملی

آهن پرایس: ثبت نام مسکن ملی همچنان هم محدودیت ها و شروط خاص خودش را دارد و گویا بعضا آنچه در اخبار اعلام شده هنوز به مرحله قطعی و مصوب شدن نرسیده است. حدود یک ماه گذشته مدیران وزارت راه و شهرسازی صحبت هایی در زمینه امکان ثبت نام افراد مجرد بالای 18 سال...

آهن پرایس: ثبت نام مسکن ملی همچنان هم محدودیت ها و شروط خاص خودش را دارد و گویا بعضا آنچه در اخبار اعلام شده هنوز به مرحله قطعی و مصوب شدن نرسیده است. 

حدود یک ماه گذشته مدیران وزارت راه و شهرسازی صحبت هایی در زمینه امکان ثبت نام افراد مجرد بالای 18 سال به شرط متاهل شدن در طرح نهضت ملی مسکن خبر دادند اما آنچه که پیداست هنوز این طرح در شورای عالی مسکن به تصویب نرسیده است. 

چرا که ثبت نام افراد مجرد با دریافت پیام رد درخواست به دلیل عدم رعایت شرط سنی فرد مجرد روبرو می شود. البته وزارت راه و شهرسازی در روز گذشته مجددا اعلام داشت که شرط سنی برای مردان مجرد 45 سال و برای زنان مجرد 35 سال است و در مورد معلولان جسمی حرکتی حداقل شرط سنی 20 سال، بیماران خاص نیز نیازمند تاییدیه از سوی وزارت بهداشت بدون شرط سنی هستند. 

در ادامه می‌توانید این خبر را نیز مطالعه کنید: سیاست‌های نادرست بازار مسکن

به گزارش آهن پرایس، در مورد زنان و مردان سرپرست خانوار نیز که به دلیل متارکه مجردی زندگی میکنند و سرپرست فرزندان خود هستند بدون شرط سنی می توانند ثبت نام نمایند. 

آمار متقاضیان مسکن ملی 

بر اساس آمار منتشره از سوی معاونت مسکن و ساختمان بالغ بر 2 میلیون و 273 هزار و 934 نفر در مسکن ملی ثبت نام کرده اند، ثبت نام طرح نهضت ملی مسکن از 28 مهرماه آغاز شده و تا 15 دی ماه ادامه خواهد داشت. 

نهضت ملی مسکن یک از سیاست های کلان و ارزشمند دولت سیزدهم در حوزه مسکن است که بر اساس آن مقرر است که در طی چهار سال، ساخت چهار میلیون واحد مسکونی در برنامه دولت قرار گیرد که به طور کلی شروطی از جمله تاهل و سرپرست خانوار، حداقل 5 سال سابقه سکونت در شهر مورد تقاضا، فاقد مالکیت خصوصی و در نهایت عدم استفاده از امکانات دولتی مسکن از اول انقلاب را دارد.  البته برای مهاجرانی که به کلانشهرها مهاجرت کرده اند نیز سابقه سکونت به یکسال کاهش یافته است. 

پرداخت چهار مرحله ای وام مسکن 

بر اساس اخبار منتشره از سوی وزارت راه و شهرسازی وام های طرح نهضت ملی مسکن طی چهار مرحله پرداخت خواهد شد، شایان ذکر است این وام به حساب متقاضی واریز نمی شود، بلکه سازندگان برای ساخت هر مرحله وام آن را دریافت می نمایند. 

البته به اظهارات هیات دولت حدود 50 درصد از قیمت تمام شده مسکن از طریق وام تامین می گردد.  مبلغ وام مذکور در تهران 450 میلیون، در شهرهای بالای یک میلیون نفر جمعیت 400 میلیون تومان، مرکز استان ها 350 میلیون تومان و در نهایت شهرها 300 میلیون و روستا 250 میلیون تومان است.

به طور کلی هم وام به حساب سازنده ریخته می شود و اقساطش را باید کسی که ثبت نام کرده پرداخت نماید و این تسهیلات به صورت مرحله ای و مناسب با فرایند ساخت و پیشرفت فیزیکی پروژه در چهار مرحله پرداخت خواهد شد که به طور مثال در تهران  مرحله اول 45 میلیون تومان معادل 10 درصد ارزش وام برای مرحله فنداسیون پرداخت می شود. 

پس از این در مرحله دوم بعد از ساخت اسکلت ساختمان مبلغ 180 میلیون که معادل 40 درصد ارزش وام است پرداخت می شود و در مراحل سفت کاری و نازک کاری نیز 112.5 میلیون تومان پرداخت خواهد شد.

انتشار مطالب این سایت با ذکر منبع و درج لینک آزاد است.

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 0 از 5 - 0 رای

اشتراک گذاری:

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید:

نظرات کاربران (0)