صادرات فولاد در رکود بازار مسکن

صادرات فولاد در رکود بازار مسکن
صادرات فولاد در رکود بازار مسکن

صادرات فولاد در رکود بازار مسکن

به گزارش آهن پرایس در اخبار بازار مسکن، رکود در بازار مسکن را اگر نتوان با مالیات بر واحدهای خالی بر طرف کرد نه تنها  به صنعت مسکن و شهرسازی لطمه بزرگی وارد می شود بلکه به سایر صنایع مصرفی در ساخت و ساز داخلی نیز صدمه میزند و آنها وادار می کند به بازارهایی خارج از کشور فکر کنند.

می توان به صادرات فولاد اشاره کرد و برای توسعه صادرات فولاد تلاش مضاعفی انجام داد چرا که با رکود حاصل در داخل و بی تدبیری مسئولان نباید سایر صنایع به دلیل افت مصرف دچار رکود شوند. این شرایط به اصطلاح زمان طلایی برای بخش های اقتصادی است تا کشوراقتصاد کشور را به سمت توسعه صادرات سوق دهند و صادرات محور شود.

کاهش مصرف داخلی به معنای اتکای بیشتر به صادرات است، اما ریسک‌های موثر بر صادرات هم در حال افزایش است که می توان از تجربه های جهانی استفاده کرد.به طور مثال کشور هایی که به دلیل افزایش نرخ ارز وقیمت ها و جذاب شدن صادرات بخش عمده ای ازتولیدات خود را صادر کرده اند و از طرفی دیگر نیاز داخلی خویش رابخشی را از داخلو نیمی دیگر را با واردات تامین کرده اند.مشابه شرایطی که کشوردر حال حاضر دارد ارزش پول ملی کاسته شده است و قیمت ها باافزایش نرخ ارز سر به فلک گذاشته اند.در این شرایط باید به طور کامل بر دو عنوان مصرف سرانه و صادرات اشراف داشته باشیم تا بتوانیم با تناسب میان آن ها مشکلی از رکود در اقتصاد کشور حل کنیم.

برای این تناسب وزارت صمت به طور اختصاصی  چون متولی امر است و وزارت اقتصاد،‌ بانک مرکزی و در نهایت دولت هم دخیل هستند. دولت باید سیاست‌گذاری‌هایی را انجام دهد تا یک موازنه‌ بین صادرات فولاد (که بسیار جذاب است) و از سوی دیگر (مصرف سرانه) برقرار کند که تماما این امر منوط به تحریک بازار می باشد بوسیله ی هدایت بازار مسکن به سمت «صندوق‌های سرمایه‌گذاری» در بورس باشد ویا دولت با وام‌های بلندمدت شرکت‌های لیزینگ را درگیر فروش مسکن کند. اینها تنها گوشه ای از اقدامات دولت است که از طریق آنها می‌تواند بستر «تحریک مصرف سرانه فولاد» را در داخل کشورایجاد کرده و افزایش دهد.

شما می توانید به منظور اطلاع از آخرین وضعیت بازار آهن، بازار فولاد و بازار مسکن به اتاق خبر سایت آهن پرایس مراجعه نمایید

برای اطلاع از قیمت روز آهن آلات در کانال تلگرام آهن پرایس عضو شوید.

پرینت صفحه لیست قیمت ها در تلگرام کانال آهن خبر

نظرات کاربران (1)

  • حسن کلید
    حسن کلید1397/09/07 - 10:11 پاسخ

    انشالله به امید روزی که نتوانید صادرات رو هم انجام بدید ما هم که تو داخل نمیخریم بنابرین به امید ورشکستگی و تعطیلی کارخانه هاتون

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید:
مسیریابی کانال تلگرام ۰۲۱-۵۴۱۰۳