طرح شناور سازی مسکن

طرح شناور سازی مسکن
طرح شناور سازی مسکن

طرح شناور سازی مسکن

به گزارش آهن پرایس دراخبار بازار مسکن، بنا بر اظهارات دبیر کانون سراسری انبوه سازان کشور: طرح شناور سازی تسهیلات، زمینه ساز افزایش تولید شده و قیمت مسکن را گران نمی‌کند. فرشید پور حاجت دبیر کانون سراسری انبوه سازان کشور با بیان اینکه دلالان و واسطه گران در حوزه زمین فعالیت می کنند،‌ گفت: طی سال‌ های گذشته ورود دلالان و سوداگران  به بازار زمین باعث شده است که قیمت آن نسبت به قیمت مسکن چندین برابر شود. وی هم چنین اظهار داشت که افزایش قیمت مسکن طی سال ‌های گذشته باعث رشد هزینه‌ های ساخت و ساز در داخل کشور شده است و  بسیاری از تولید کنندگانی که واحد مسکونی خود را در سال گذشته پیش فروش کرده‌ اند  را به دلیل رشد قیمت مصالح ساختمانی  به مرز ورشکستگی نزدیک کرده است.پوی هم چنین ادامه داد که : دولت علاوه بر تقویت حوزه تقاضا باید برای تقویت عرضه مسکن برنامه عملیاتی داشته باشد تا بازار مسکن به یک شرایط مطلوب و ایده آل برسد.

دبیر کانون سراسری انبوه سازان کشور تأکید کرد: افزایش قیمت زمین طی سال‌ های گذشته باعث شده است که چرخه تولید مسکن هم دچار مشکل شود بنا بر این اگر دولت طرح شناور سازی تسهیلات خرید مسکن را در دستور کار قرار دهد باید اقدامات لازم را برای تولید کنندگان و خریداران مسکن هم برنامه ریزی کند.

وی با اشاره به اینکه طی سال های گذشته ساختمان‌ های بسیار زیادی به دلیل کاهش قدرت خرید مسکن فریز شده است، اظهار داشت: دولت باید طرح شناور سازی مسکن را به نحو مطلوبی اجرا کند تا واحد های بلوکه شده وارد بازار مسکن شود. اگرچه  مدت زمان زیادی از عنوان طرح  شناور سازی مسکن می گذرد اما هنوز نحوه اجرا و همچنین دهک‌ های دریافت کننده این تسهیلات شناسایی نشده است.

امید بر این است شورای پول و اعتبار، دولت و بانک مسکن مجوز طرح شناورسازی تسهیلات را ارائه کند زیرا که این طرح می‌ تواند بازار مسکن را از رکود تورمی که در آن وارد شده است خارج کند.
برای اطلاع از قیمت روز آهن آلات در کانال تلگرام آهن پرایس عضو شوید.اشتراک گذاری:

نظرات کاربران (0)

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید:
مسیریابی کانال تلگرام ۰۲۱-۵۴۱۰۳