عمق رکود در بازار مسکن

عمق رکود در بازار مسکن
عمق رکود در بازار مسکن

عمق رکود در بازار مسکن

بنا بر گزارش تحلیل گران آهن پرایس در خصوص وضعیت بازار مسکن، رکود بازار مسکن در آینده به دلیل شوک هایی که در اقتصاد کشور ایجاد شده عمیق تر خواهد شد.به اظهارات مسئولان و کارشناسان بازار مسکن نسبت به افزایش قیمت ها در کوتاه مدت و تا پایان سال جاری قیمت مسکن تغییری نخواهد داشت. از این رو ممکن است در سال آینده به دلیل اثرات تورمی که در کشور ایجاد شده است قیمت ها در حوزه مسکن افزایش یابد.

بنا بر این با اشاره به اینکه افزایش قیمت حامل‌ های انرژی باعث رکود در حوزه مسکن خواهد شد، در سال آینده رکود در بازار مسکن عمیق‌تر خواهد شد و این در حالی است که قیمت‌ها برابر با نرخ‌های تورم تغییر خواهد کرد.در شرایط کنونی ثبات اقتصادی در بازار مسکن حاکم است و پیش از افزایش قیمت بنزین میزان خریداران مسکن افزایش یافته بود که با شوک قیمتی در نرخ بنزین میزان معاملات متوقف شد.

دبیر انجمن انبوه سازان کشور با بیان اینکه حضور بخش خصوصی و افزایش تولید می‌ تواند شرایط مناسبی را در بازار مسکن ایجاد کند اظهار داشت، ایجاد توازن در عرضه و تقاضا از سوی مسئولان می ‌تواند نقش موثری در بهبود وضعیت بازار مسکن ایجاد کند، که البته این به آن شرط است که حضور سودا گران را در بازار مسکن کمرنگ کنیم.

بازار مسکن طی یک سال گذشته شوک‌ های بزرگی را تجربه کرده به‌ گونه‌ ای که می ‌توان گفت نرخ مسکن انفجار عظیمی داشت و فعالان این بخش را با شوک مواجه کرده است. با توجه به این مسائل پرسش تحریم یا واسطه‌ گری‌ ها، کدام یک بازار مسکن را طی یک ‌سال گذشته به بازی گرفت بسیار مورد توجه قرار می‌ گیرد. در دست گرفتن بازار توسط دلالان از یک طرف و تحریم‌ هایی که بازارهای اقتصادی را مورد هدف قرار داد از سوی دیگر باعث شد که متهم ردیف اول گرانی‌ها در بخش مسکن مشخص نشود..اشتراک گذاری:

نظرات کاربران (0)

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید: