غفلت مسئولین از بازار مسکن

غفلت مسئولین از بازار مسکن
غفلت مسئولین از بازار مسکن

بنا بر گزارش تحلیل گران آهن پرایس در خصوص وضعیت بازار مسکن، برای خرید آپارتمان در مناطق مختلف بسته به متراژ و سال ساخت باید هزینه‌ های مختلفی پرداخت کرد. هر چند در مجموع حجم عرضه املاک فروشی نسبت به تابستان سال گذشته از سوی واسطه‌ های ملکی به مراتب کمتر ارزیابی...

بنا بر گزارش تحلیل گران آهن پرایس در خصوص وضعیت بازار مسکن، برای خرید آپارتمان در مناطق مختلف بسته به متراژ و سال ساخت باید هزینه‌ های مختلفی پرداخت کرد. هر چند در مجموع حجم عرضه املاک فروشی نسبت به تابستان سال گذشته از سوی واسطه‌ های ملکی به مراتب کمتر ارزیابی می‌ شود، اما در عین حال میزان این عرضه به حدی است که جست‌ و جو گران بازار مسکن که قصدشان برای خرید جدی است را تا حدودی راضی کند.

 البته وضعیت عرضه در مناطق ۲، ۴ و ۵ تهران و نیز مناطق ارزان ‌تر به‌ ویژه محله‌ های نرخ ‌مناسب واقع در مناطق ۷ تا ۱۴ به مراتب بهتر از سایر مناطق شهر تهران است، اما با این وجود در سایر مناطق نیز دامنه فایل ‌های موجود برای جست ‌و جو در گروه‌ های متراژی مختلف نسبتا قابل قبول است و از هر گروه متراژی، آپارتمان‌ های عرضه شده با سن بنای مختلف وجود دارد.

در عین حال عرضه آپارتمان نوساز در بازار مسکن فعلی تقریبا در همه مناطق اندک است، اما این موضوع با توجه به قیمت‌ های تند پیشنهادی فروش نو سازها، لطمه چندانی برای متقاضیان خرید مسکن نداشته است، چرا که آنها در حالت بالفعل تلاش برای یافتن آپارتمان نوساز با نرخ قابل قبول را عمدتا کنار گذاشته‌ اند و از خیر خرید در املاک کلید نخورده گذشته‌ اند.

از این رو به اظهارات کارشناسان بازار مسکن، مشتری اصلی معدود واحد های نوساز عرضه شده در بازار مسکن، سوداگرانی هستند که قصد فروش فوری این املاک در مدت باقی ‌مانده از تابستان را دارند، هر چند طبعا در کنار این گروه همواره تقاضای مصرفی نیز از خرید آپارتمان نوساز مشروط بر این که نرخ پیشنهادی آن مناسب باشد، استقبال می کند. اما افزایش ۱۹۳ درصدی سالیانه معاملات با این که می‌تواند نشان دهنده عمق رکود در تیرماه ۹۸ باشد این پیام واضح را می‌دهد که بازار مسکن هم اکنون در وضعیت نرمال قرار دارد، چرا که در سال‌ های گذشته معمولاً متوسطه معاملات در محدوده ۱۵ هزار فقره بود.

انتشار مطالب این سایت با ذکر منبع و درج لینک آزاد است.

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 0 از 5 - 0 رای

اشتراک گذاری:

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید:

نظرات کاربران (0)

ساعت کاری به پایان رسیده است با ثبت درخواست ، کارشناسان ما در اولین فرصت با شما تماس می گیرند.