قیمت میلگرد در چین افزایش یافت

قیمت میلگرد در چین افزایش یافت
قیمت میلگرد در چین افزایش یافت

قیمت میلگرد در چین افزایش یافت


آخرین قیمت میلگرد صادراتی چین 25 دلار نسبت به هفته گذشته بالا رفته 445 تا 465 دلار هر تن فوب ثبت شد. رشد قیمت در بازارهای فیوچرز و بازار داخلی موجب این رشد قیمت شد.

در بورس شانگهای قیمت قرارداد ماه می میلگرد 24 دلار در یک روز رشد داشته و 55 دلار افزایش قیمت هفتگی را تجربه کرد. قیمت بیلت و میلگرد نیز در بازار داخلی 20 دلار هر تن رشد داشته است. 

بعد از اینکه دولت محلی در ایالت تانشان اعلام کرد قصد دارد عملکرد کوره های القایی را مورد بررسی قرار دهد  موجب این افزایش قیمت ها شد که شاید این امر موجب کاهش عرضه فولاد شود. در هر حال رشد قیمت تنها نتیجه بازارسازی بوده چون فصل زمستان است و فولاد ساختمانی در چین تقاضایی ندارد.

ورق سرد صادراتی

رشد قیمت در بازار داخلی و رونق بازار فیوچرز ورق گرم باعث شده ورق سرد صادراتی چین نیز صعودی گردد. البته معامله ها هنوز ناچیز است.

آخرین قیمت پیشنهادی 565 تا 575 دلار هر تن فوب ثبت شده که حمل فوریه است. قیمت نسبت به دو هفته قبل تا 15 دلار کم شده ولی نسبت به هفته گذشته 5 تا 10 دلار بالا رفته است. 

 در هر حال تمایل به خرید کم است و موجودی مشتریان کافی به نظر می رسد.

هفته کذشته قیمت قرارداد ورق گرم ماه می در بورس شانگهای 37 دلار بالا رفت. ورق سرد و گرم نیز در بازار داخلی به ترتیب  33 تا 39 دلار و 44 رشد داشته است.

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 0 از 5 - 0 رای

اشتراک گذاری:

نظرات کاربران (0)

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید: