مراحل اخذ پروانه ساخت مسکن

مراحل اخذ پروانه ساخت مسکن
مراحل اخذ پروانه ساخت مسکن

مراحل اخذ پروانه ساخت مسکن

به گزارش آهن پرایس در اخبار بازار مسکن، برای دریافت پروانه ساخت بایدگام های متعددی را طی کرد که که می توان  آن ها را به شرح زیر طبقه بندی کرد:

گام اول: مالک و یا وکیل قانونی فرد باید مدارکی چون اصل وکپی سند و یا سند های ملک،کارت شناسایی افراد، برگه تسویه حساب عوارض نوسازی شهرداری در سال گذشته و جاری را با حضور همراه مالکین و یا یک نفر با داشتن وکالت از سایرین به همراه مدارک نام برده برای درخواست پروانه به دفتر خدمات الکترونیک برده و تشکیل پرونده دهد.

گام دوم: باید بازدید از مواردی چون ابعاد ملک، عرض گذر، بنای موجود، موقعیت مجاورین و سایر موارد این چنینی صورت گرفته و گزارشی از بررسی صورت گرفته تهیه و دستور صدور نقشه بعد طی شدن سیکل اداری انجام شود.

گام سوم:اطلاعاتی در رابطه با مساحت و ابعاد اصلاحی مورد نظر شهرداری،تعداد طبقات،سطح اشغال هر طبقه در دستور نقشه ذکر می شود.

گام چهارم: صدور نقشه معماری برای ملک، مهم ترین مرحله دریافت پروانه می باشد.

گام پنجم: رفع ایراداتی که از جانب دفتر خدمات الکترونیک ثبت شده و تایید نهایی متراژ در نقشه معماری،عوارض تراکم شهرداری برحسب متراژ و نوع کاربری در هر منطقه محاسبه و تعیین می شود.

گام ششم: بعد از تاییدپرداخت عوارض شهرداری، پرونده در مرحله پیش نویس پروانه ساخت قرار می گیردکه در این مرحله می توان آزمایش های لازم را از خاک موقعیت مورد نظر برای ساخت  به عمل آورده و همراه با نقشه سازه،برق و...از سازمان نظام مهندسی تاییدیه اخذ نماییم.

 گام هفتم: درخواست تعیین ناظر یا ناظرین در دفتر خدمات ثبت و بعد ازعقد قرارداد برگه سهمیه آن ها به عنوان پیش نویس پروانه مجددا به دفاتر ارسال می گردد.

برای پرونده های با متراژ کمتر از 2000متر مربع می بایست نقشه های سازه،برق،مکانیک و معماری با تمام جزئیات به صورت اجرایی ترسیم و از جانب نظام مهندسی ساختمان تاییدیه اخذ نماید.

گام هشتم: تهیه مدارک پیش نویس پروانه توسط مالک و ارائه به دفتر خدمات الکترونیک می باشد.

گام نهم: با تایید رئیس صدور پروانه، معاون شهرسازی و معماری و شهردار پروانه به مرحله چاب می رسد.

نکته قابل توجه این است که مدت اعتبار پروانه ساختمان 2سال از تاریخ صدور می باشد که امکان تمدید تا دوسال دیگر را نیز دارا می باشد. مهلت اتمام عملیات ساختمانی هم برحسب متراژ و تعداد طبقات جدولی دارد.

شما می توانید به منظور اطلاع از آخرین پیش بینی وضیعت بازار آهن، تحلیل بازار آهن و خرید آهن آلات به سایت آهن پرایس مراجعه نمایید.

برای اطلاع از قیمت روز آهن آلات در کانال تلگرام آهن پرایس عضو شوید.


پرینت صفحه

نظرات کاربران (0)

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید:
مسیریابی کانال تلگرام ۰۲۱-۵۴۱۰۳