مرز نامرئی اجاره بها در بازار مسکن

مرز نامرئی اجاره بها در بازار مسکن
مرز نامرئی اجاره بها در بازار مسکن

مرز نامرئی اجاره بها در بازار مسکن

به گزارش آهن پرایس در اخبار بازار مسکن، بررسی های میدانی وجود مرزی نامریی برای پرداخت اجاره بهای واحد های مسکونی در مناطق پر متقاضی را نشان می دهد. که مبنای این مرز را می توان در آستانه تحمل مستاجران جستجو کرد. حدی که نشان می دهد توان پرداختی اجاره توسط مستاجران دارای خط قرمزی است که در شرایط اقتصادی فعلی و طمع موجران بیش از گذشته به آن نزدیک شده است.

طبق گزارش های بدست آماده از معاملات ملکی در کلان شهر تهران به طور میانگین مبلغ پرداخت اجاره بها در مرز 2 میلیون تومان قرار دارد.که این مبلغ در شرایط تورمی کشور هیچ تناسبی با درآمد اندک کارگران  و مخارج معشیتی آنان نداشته است. و غالب این فایل ها به دلیل نداشتن استطاعت مالی مستاجران مدت های طولانی در بایگانی املاک باقی می ماند.

جو روانی حاکم بر جامعه در کنار طمع برخی مالکان، به تورم موجود در قیمت های مسکن دامن می زند. که همین امر سبب شده مستاجران در صدد تمدید قراردادهای فعلی خویش با 30درصد بیش از تر از میزان سال گذشته رضایت دهند. و با این اتفاق موج جدیدی به خانه های خالی از سکنه کلان شهر هایی چون تهران افزوده شد. برخی دیگر که موفق به تمدید قراردادهای سال گذشته خویش نشده اند. متناسب با توان مالی خود با افزایش زمان جست‌و جو درصدد یافتن فایل‌هایی با سطح مناسب اجاره‌بها در مناطق محل سکونت فعلی خویش یا مناطق ارزان‌تر برآمدند، به طوری که تابستان امسال شاهد مهاجرت تعداد قابل توجهی از مستاجران کم درآمد از شهر تهران به شهرهای جدید اطراف پایتخت شد و بازار اجاره این شهرها را نیز با افزایش تقاضا برای خرید یا اجاره مسکن مواجه کرد.

شما می توانید به منظور اطلاع از آخرین پیش بینی وضیعت بازار آهن، تحلیل بازار آهن و خرید آهن آلات به سایت آهن پرایس مراجعه نمایید.

برای اطلاع از قیمت روز آهن آلات در کانال تلگرام آهن پرایس عضو شوید.

پرینت صفحه

نظرات کاربران (0)

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید:
مسیریابی کانال تلگرام ۰۲۱-۵۴۱۰۳