مسکن در مرز گرانی مجدد

مسکن در مرز گرانی مجدد
مسکن در مرز گرانی مجدد

مسکن در مرز گرانی مجدد

به گزارش آهن پرایس در اخبار بازار مسکن، بر اساس ساختار جمعیتی موجود در کشور بازه زمانی ده ساله به عبارتی از سال 1395تا1405 نیاز به مسکن به علت رسیدن قشر جوان به مرحله ازدواج تشدید می شود.

بر طبق آمار اعلام شده سالانه یک میلیون ازدواج در کشور به صبت می رسد که 30درصد از آن به جدایی و طلاق منجر می شود که اتفاق، خود به نیاز سالانه مسکن می افزاید.با وجود چنین اطلاعاتی پیرامون نیاز به مسکن هنوز هیچ توازنی میان عرضه و تقاضا دربازار مسکنایجاد نشده است.

تفکری وجود دارد که در دوره های قبل با ادعای وجود مسکن اضافی بالغ بر 20میلیون، هیچ طرحی از برنامه توسعه ششم اجرایی نشده و اگر طرح مسکن مهر در کشور پایه ریزی نشده بود اکنون باید شاهد رشد 20 برابری قیمت در بخش مسکن می بودیم.

باید باور داشت که صنعت مسکن و ساختمان از بزرگ ترین پیشران های اقتصادی در کشور می باشد و می توان رشد در این صنعت را با پویایی و شکوفایی در اشتغال کشور و صنایع و مصالح مرتبط با ساختمان برابر دانست. برای مثال ساخت یک میلیون مسکن یعنی تولید و فروش بیشتر لوازم خانگی و سایر لوازم مورد نیاز برای زندگی می باشد. اما وجود مشکلاتی چون بلاتکلیفی در چرخه مصالح ساختمایی به طوری کهآهن آلاترا یک روز کیلویی 2هزار تومان و روز بعد هر کیلو 4هزار تومان قیمت گزاری می کنند. با این شرایط واقعا نمی توان به تحلیل درستی در حوزه ساخت و ساز رسید.

طرح جدیدی که از جانب وزیر راه و شهرسازی در رابطه با خرید آنلاین و اعتباری مصالح و آهن آلات ساختمانی ارائه شده بود، اگر با نرخ سود تعیینی همراه باشد قطعا نمی تواند گره ای از تولیدکنندگان و انبوه سازان باز کند و در این صورت می توان به تولید مسکن ارزان، سریع دست یافت.

شما می توانید به منظور اطلاع از آخرین پیش بینی وضیعت بازار آهن، تحلیل بازار آهن و خرید آهن آلات به سایت آهن پرایس مراجعه نمایید.

برای اطلاع از قیمت روز آهن آلات در کانال تلگرام آهن پرایس عضو شوید.

پرینت صفحه

نظرات کاربران (0)

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید:
مسیریابی کانال تلگرام ۰۲۱-۵۴۱۰۳