موج جدید افزایش قیمت در بازار مسکن

موج جدید افزایش قیمت در بازار مسکن
موج جدید افزایش قیمت در بازار مسکن

موج جدید افزایش قیمت در بازار مسکن

به گزارش آهن پرایس در اخبار بازار مسکن، در معاملات فرابورس در روز گذشته شاهد کاهش بهای هر برگ تسهیلات مسکن بوده ایم که این کاهش قیمت اوراق تسهیلات مسکن به کاهش قیمت تمام شده وام مسکن منجر می‌شود. هر برگه تسهیلات مسکن صادره در ماه های آذر وبهمن سال گذشته  در این معاملات به قیمت 51 هزار و900 تومان به فروش رسیدند و تعدادی از آن ها که مربوط به بازه زمانی نیمه دوم سال ۹۶ و تعدادی نیز که به نیمه نخست امسال تعلق داشتند اندکی افزایش با قیمت 52 هزار تومان معامله گشتند.  گران‌ترین اوراق تسهیلات مسکن در معاملات امروز فرابورس به قیمت ۵۴ هزار و ۱۱۱ تومان به نماد معاملاتی ۹۷۱۱ که به اوراق تسهیلات مسکن صادره در مرداد ۹۷ تعلق داشت.

با توجه به کاهش توان تسهیلات مسکن در تامین مالی متقاضیان خرید مسکن در چند هفته گذشته شاهد خروج دارندگان حقوقی و انبوه سازان از این بازار بوده و آمار معاملات اخیرحاکی از ورود متقاضیان مصرفی و حقیقی به بازار فرابورس می باشد.

  با توجه به میانگین قیمتی بیش از ده میلیون تومان هر متر مربع واحد مسکونی در آمار اعلام شده ی دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی بهمن ماه در شهر تهران، برای خرید یک واحد مسکونی ۶۰ متری می باست  چیزی در حدود  ۶۰۰ میلیون تومان هزینه کرد. که این میزان در مقابل مبلغ تسهیلات خرید مسکن زوجین در تهران از که  ۱۴۰ میلیون تومان  می باشد، تنها ۲۳ درصد بهای خرید مسکن و در  وام مسکن فردی که  ۹۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده است، تنها ۱۵ درصد هزینه تامین یک واحد مسکونی را پوشش می‌دهد.

برخی از کارشناسان علت جهش قیمتی در بازار مسکن را نوسانات بازار های موازی هم چون  ارز، خودرو و ... دانسته اند و برخی دیگر کاهش قدرت خرید مسکن خانوارها و افزایش مجدد قیمت مسکن در ۱۰ روز پایانی بهمن ماه را عاملی در جهش قیمت مسکن در چند روز گذشته می دانند.

شما می توانید به منظور اطلاع از آخرین پیش بینی وضیعت بازار آهن، تحلیل بازار آهن و خرید آهن آلات به سایت آهن پرایس مراجعه نمایید.

برای اطلاع از قیمت روز آهن آلات در کانال تلگرام آهن پرایس عضو شوید.اشتراک گذاری:

نظرات کاربران (7)

 • سرور درتاج
  سرور درتاج1397/12/19 - 09:00 پاسخ

  سلام مطالب خوب و تحلیلی است ولی نتیجه گیری کاربردی ندارد اگر نتیجه گیری داشت خواننده چیزی دستش می آمد و پیشنهاد هم اگر بود خوب بود که مثلا خانه بخریم یا نه آهن بخریم یا صبر کنیم

 • علی
  علی1397/12/14 - 11:58 پاسخ

  ما ملت چقدرساده ایم.من از منتقدان سرسخت حرفهای کارشناسان و دوستان هستم.تاحالاصدبار گفتم وبازم میگم،این تولیدکننده ها ومسئولین دارن ماروبازی میدن.کی میخواهیم بفهمیم.دیروز همه خوشحال بودن که قیمتها داره پایین میاد.پایین اومد؟مگه غیرازاینه که بصورت کاملانامحسوس دوباره قیمتها رو بالاتر از همیشه میکنند.ماملت چقدربدبخت وساده ابم

 • Mahdy
  Mahdy1397/12/14 - 10:42 پاسخ

  سلام اقتصاد دانان قدیم می گفتند قیمت را عزضه و تقاضا تعین میکند ،،،،،ولی امروزه ؟؟؟؟؟؟؟

 • Mahdy
  Mahdy1397/12/14 - 10:35 پاسخ

  دوباره ۲۰ تومان افزایش قیمت تکرار مکررات دو باره بازی،،، از بازی با مردم‌ خسته نشوید خدای ناکرده ،،،، گناه دارد

 • محمد
  محمد 1397/12/14 - 09:57 پاسخ

  کدام موج بزرگوار چرا جو ایجاد می کنید اگر میخواهید مطمئن باشید یک سری به سطح شهر بزنید به بنگاهها املاک بزنید نقدینگی نیست ما که در سطح شهر داریم کار می کنیم هیچ خبری نیست

  • آهن پرایس
   آهن پرایس1397/12/14 - 10:11

   موج افزایش قیمت، نه موج افزایش متقاضی! نبود نقدینگی در بازار دلیلی بر ثبات یا کاهش قیمت نیست. در حال حاضر قیمت ها روز به روز با افزایش همراه است و حتی نبود متقاضی و نقدینگی نتوانسته سدی پیش روی این گرانی ها باشد.

  • محمد
   محمد 1397/12/14 - 10:19

   اهن پرایس محترم این ویروس همه جا رخنه کرده مثل بازار فولاد در عین حال که خریدار واقعی وجود ندارد و توان خرید نیست ولی افزایش قیمت وجود دارد به نظر شما کدام عقل منطقی و اقتصادی می پذیرد که تقاضا نباشد ولی افزایش قیمت بی حساب و کتاب حادث گردد ما که نمی توانیم بفهمیم امیدوارم یکی این موضوع را بفهمه و برای ما تجزیه و تحلیل کنه این هم از عجایب دوران ماست

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید:
مسیریابی کانال تلگرام ۰۲۱-۵۴۱۰۳