میزان تاثیر تسهیلات مسکن

میزان تاثیر تسهیلات مسکن
میزان تاثیر تسهیلات مسکن

میزان تاثیر تسهیلات مسکن

به گزارش آهن پرایس در اخبار بازار مسکن، از ابتدای سال 97 تا اواخر مهر ماه  تعداد قریب به 300 فقره از انواع تسهیلات بانکی به متقاضیان ساخت، خرید و تعمیر خانه و ساختمان های مسکونی پرداخت شده است که به لحاظ تعداد تسهیلات، رشد ۴۸ درصدی در مقایسه با ۷ ماه اول سال ۹۶ به ثبت رسیده است.

مقایسه عملکرد بانک مسکن در حوزه پرداخت تسهیلات خرید مسکن با کل تسهیلات حکایت از آن دارد که بیشترین تعداد کسانی که از تسهیلات این بانک بهره می برند، متقاضیان خرید مسکن هستند و همچنین بیشترین حجم ریالی تسهیلات پرداختی نیز در همین حوزه بوده است.

در شرایطی که بازار مسکن شهر تهران، رکود در معاملات و ساخت و ساز را تجربه می کند. در دیگر شهرهای کشور همچون شهرهای متوسط و کوچک، روند مثبت در بازار مسکن برقرار است ضمن آنکه مشتریان تسهیلات بانک مسکن در سال جاری نسبت به سال گذشته افزایش پیدا کرده است نباید از موج شدید گرانی که مدت ها است در کلان شهرهایی چون تهران ایجاد شده غافل ماند. چرا که مبلغ وام پرداختی در مقابل قیمت های  گزاف مسکن سبب شده است که متقاضیان به حداقل خواسته خویش رضایت دهند.

با این وجود باید روند رشد شدید قیمت مسکن در ماه‌های آینده کنترل شود تا خانه‌اولی‌ها و سایر خانوارهایی که به قصد سکونت، متقاضی خرید آپارتمان هستند بتوانند نسبت به خرید اقدام کنند .

مدیر بانک مسکن تاکید کرد که : سبد تسهیلات مسکن برای اقشار مختلف، قابلیت استفاده دارد و در عین حال، برخی از تسهیلات این سبد، ‌ با شرایط ویژه در بافت‌های فرسوده شهرهای سراسر کشور به متقاضیان پرداخت می شود.

پرینت صفحه لیست قیمت ها در تلگرام کانال آهن خبر

نظرات کاربران (0)

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید:
مسیریابی کانال تلگرام ۰۲۱-۵۴۱۰۳