نارضایتی مردم از عملکرد بنگاه های معاملاتی

نارضایتی مردم از عملکرد بنگاه های معاملاتی
نارضایتی مردم از عملکرد بنگاه های معاملاتی

نارضایتی مردم از عملکرد بنگاه های معاملاتی

به گزارش آهن پرایس در اخبار بازار مسکن، با افزایش حجم نقدینگی پول های سرگردان به سمت خرید مسکن سرازیر شد و مردم را با موج جدیدی از گرانی در بخش مسکن روبه رو کرد که این تشویش سبب نارضایتی مردم از عملکرد بنگاه های معاملاتی شد.

نقش مشاوران املاک در گرانی های اخیر مسکن را نباید نادیده گرفت چرا که  برخی از آنها یک واحد مسکونی را در این تلاطمات بازار به قیمتی بالاتر از نرخ واقعی می فروشند و به جای دریافت پورسانت، سود چند برابری دریافت می کنند و گاها شرط آنها برای  نهایی کردن معامله حق کمیسیون توافقی و خارج از چارچوب نرخ‌های مصوب است.

خسروی رئیس اتحادیه مشاوران املاک اذعان داشت: روزانه بیش از ده مورد شکایت از بنگاه های معاملاتی مورد پیگیری قرار می گیرد و اگر تخلف اثبات شود بدون اغماض با آنها برخورد می شود و با همکاری اماکن به سرعت نسبت به تعطیلی آن بنگاه اقدام خواهیم کرد.

خسروی ادامه داد که: اگر مشکل از طریق تماس و تذکر تلفنی حل نشود، کمیسیون حل اختلاف اتحادیه مشاوران املاک از دو طرف دعوا برای رسیدگی به مشکل و حل آن دعوت می‌کند. در مرحله بعد دو طرف یا به صلح و سازش می‌رسند یا اگر مشاور املاک در صورت خاطی بودن، تمکین نکرد، ماده 28 اعمال می‌شود و بعد از 20 روز تا یک ماه آن بنگاه املاک تعطیل می‌شود.

 وی با اشاره به سوء سابقه کارشناسان در بررسی تخلفات مشاوران املاک خاطر نشان کرد: قطعا کسی به عنوان بازرس انتخاب می‌شود که هیچ سوء سابقه‌ای نداشته باشد، از آنجایی که بازرسان خودشان از کاسبان قدیمی آن محله هستند تن به زد و بند با مشاوران املاک نمی‌دهند چراکه با محرز شدن آن، از بازرس بودن عزل و در نهایت اعتماد مردم محله به این شخص از دست می‌رود.

 شما می توانید به منظور اطلاع از آخرین وضعیت بازار آهن، بازار فولاد و بازار مسکن به اتاق خبر سایت آهن پرایس مراجعه نمایید.

برای اطلاع از قیمت روز آهن آلات در کانال تلگرام آهن پرایس عضو شوید.

پرینت صفحه

نظرات کاربران (0)

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید:
مسیریابی کانال تلگرام ۰۲۱-۵۴۱۰۳