نایاب شدن واحدهای نقلی در پایتخت

نایاب شدن واحدهای نقلی در پایتخت
نایاب شدن واحدهای نقلی در پایتخت

نایاب شدن واحدهای نقلی در پایتخت

به گزارش آهن پرایس در اخبار بازار مسکن، کاهش معاملات ملکی که دستاورد افزایش قیمت مسکن طی هشت ماه اخیر است، هشداری برای مسئولان در رابطه با کاهش قدرت خرید جامعه  می باشد.

با توجه به شرایط اقتصادی کشور، خریداران واحد های مسکونی به سمت خرید واحد های با متراژ کم و سوئیت متمایل شده اند.البته قبل از این نوسانات خانه های با متراژ کم همیشه با استقبال عده ی کثیری از اقشار با درآمد متوسط و پایین جامعه قرار داشته است و اکنون با تورم رکودی حاصل شده در بازار مسکن و افزایش تقاضا  برای این نوع املاک، دسترسی به آن ها بسیار کمیاب شده است.

بررسی میدانی نشان می دهد ارزش سوئیت در شمال شهر تهران شکاف قابل ملاحظه ای با قیمت این واحدها در سایر مناطق تهران دارد، این درحالی است که شکاف قیمت مربوط به واحدهای کوچک و متوسط میان مناطق شمالی، غربی وحتی مرکزی کمتر است سوییت های موجود در مناطق شمالی، غربی و مرکزی دارای عمر بنای بالایی هستند، اما در مناطق جنوبی و شرقی، عمر بنای واحدهای ریزمتراژ یا همان سوییت ها بسیار کمتر و جوان تر به نظر می رسد.

 قیمت همین واحد های کم متراژ در شمال تهران به بالای یک میلیارد تا یک و نیم میلیارد تومان می رسد اما در غرب تهران قیمت ها به مرز یک میلیارد تومان خواهد رسید که نسبت به شمال تهران با کاهش چند درصدی مواجه می گردد. در مناطق مرکزی بهای یک واحد مسکونی ریز متراژ تقریبا همانند مناطق غربی تهران می باشد. اما همین املاک در مناطق جنوبی با ارزش و بهای منطقی تری نسبت به سایر مناطق عرضه می گردد به طوری که عمر بنای آن بسیار کم تر و یا حتی نوساز می باشد.

همین امر سبب شده است تا متقاضیان مصرفی از خرید باز بمانند و متقاضیان سرمایه ای سرمایه های اندک خود را هم در این مناطق به جریان انداخته و بدین ترتیب با کاهش حجم عرضه در مقابل تقاضا رو به رو شویم.

شما می توانید به منظور اطلاع از آخرین وضعیت بازار آهن، بازار فولاد و بازار مسکن به اتاق خبر سایت آهن پرایس مراجعه نمایید.

برای اطلاع از قیمت روز آهن آلات در کانال تلگرام آهن پرایس عضو شوید.


پرینت صفحه لیست قیمت ها در تلگرام کانال آهن خبر

نظرات کاربران (0)

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید:
مسیریابی کانال تلگرام ۰۲۱-۵۴۱۰۳