نگاهی بر بازار مسکن

نگاهی بر بازار مسکن
نگاهی بر بازار مسکن

نگاهی بر بازار مسکن

به گزارش آهن پرایس در اخبار بازار مسکن، بنا بر اظهارات برخی از مشاوران املاک در برخی مناطق پایتخت، حجم فایل ‌های عرضه شده به بنگاه‌ های املاک نسبت به دو هفته گذشته اندکی با افزایش مواجه شده است. داده ‌های اولیه از آخرین تحولات بازار مسکن در ماه پایانی فصل بهارحاکی از آن است که، میانگین نرخ مسکن در شهر تهران به مترمربعی حدود ۱۹ میلیون تومان رسیده است. این موضوع به خوبی از طریق قیمت ‌های پیشنهادی ارائه شده به مشاوران املاک در سطح شهر نیز قابل ردیابی می باشد.

بررسی نرخ پیشنهادی فایل ‌های عرضه شده به بنگاه‌ های املاک در مناطق مختلف پایتخت حاکی از آن است که محدوده قیمتی بخش عمده فایل‌ های مسکن به حدود ۱۷ تا ۲۰ میلیون تومان در هر متر مربع رسیده است.  در این میان مشاوران املاک عنوان می‌کنند به‌ طور قطع گزینه مناسب برای خریدارهای مصرفی و خانه اولی در محدوده جنوبی خط انقلاب قابل جست و جو است. در عین حال در مناطق شمالی شهر نیز میانگین نرخ پیشنهادی برای واحد های مسکونی به بیش از ۳۵ میلیون تومان رسیده است.

به اظهارات مشاوران املاک شرایط حاکم بر بازار مسکن به لحاظ قیمتی موجب شده تا بخش عمده معاملات انجام شده در بازار به تقاضای سرمایه‌ ای مربوط شود. خریداران مصرفی نیز که همچنان قصد خرید دارند با دشواری بیشتری نسبت به ابتدای سال جاری یا اواخر سال گذشته در جست و جو برای یافتن فایل مورد نظر خود هستند.

از دیگر نکات جالب درخصوص وضعیت بازار مسکن در خرداد ماه ۹۲سال و خرداد ماه سال جاری، میانگین قیمت هر مترمربع آپارتمان مسکونی در شهر تهران است. در خرداد ماه ۹۲ با جهش قیمتی که رخ داد، میانگین قیمت هر مترمربع آپارتمان مسکونی به ۴ میلیون تومان در شهر تهران رسید. حالا با افزایش ۸/ ۴ برابری، میانگین قیمت هر مترمربع آپارتمان مسکونی در پایان بهار امسال به بیش از ۱۹ میلیون تومان رسیده است.اشتراک گذاری:

نظرات کاربران (0)

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید: