هشدار به خریداران مسکن

هشدار به خریداران مسکن
هشدار به خریداران مسکن

هشدار به خریداران مسکن

به گزارش آهن پرایس دراخبار بازار مسکن، بنا بر اظهارات کارشناسان بازار مسکن ، با توجه به این‌ که قیمت مسکن در برخی مناطق تهران روند نزولی به خود گرفته هم‌ اکنون زمان مناسبی برای خرید به قصد سرمایه‌ گذاری نیست اما متقاضیان مصرفی می‌ توانند اقدام کنند. از این رو در صورت حفظ شرایط موجود و بهبود شاخص‌ های اقتصادی انتظار می رود قیمت مسکن کاهش و حجم معاملات افزایش پیدا کند. البته با توجه به تاثیر آیتم ‌های سیاسی، پیش‌ بینی شده شرایط اقتصاد ایران برای طولانی مدت سخت شده است.

به دلیل ثباتی که دربازار مسکن ایجاد شده و احتمال نزول قیمت وجود دارد، خروج فروشندگان از این بخش و ورود به بازار های مولد می‌ تواند سود دهی بهتری برای آنها داشته باشد، زیرا هم‌ اکنون زمان مناسبی برای خرید مسکن به قصد سرمایه‌ گذاری نیست. اما متقاضیان مصرفی به دلیل اجبار برای خرید طبیعتا کار خود را انجام می ‌دهند.

کارشناسان اقتصاد مسکن با بیان این ‌که قیمت هر کالا و محصولی از تعادل عرضه و تقاضا ناشی می ‌شود، در بخش مسکن، متغیر هایی مثل عدم ثبات اقتصادی، تغییر قیمت ارز و طلا منجر به پایین آمدن تعداد معاملات و افزایش قیمت می‌ شود. در صورت ادامه ثبات فعلی شاهد ایجاد تعادل در بازار مسکن خواهیم بود اما این موضوع مشروط به آن است که متغیر های سیاسی به بازار شوک ندهد.

از این رو کاهش ۶۵ درصدی معاملات مسکن شهر تهران، با کاهش قیمت، انتظار افزایش حجم معاملات را خواهیم داشت. به نظر می‌ رسد که هم ‌اکنون به دلیل ثبات بازار های دیگر شاهد کاهش قیمت مسکن و رفتن به وضعیت تعادلی هستیم. بر اساس اعلام بانک مرکزی قیمت مسکن شهر تهران در تیر ماه ۱۳۹۸ به میانگین ۱۳ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان در هر متر مربع رسید که نسبت به ماه قبل، تنها ۰.۴ درصد و نسبت به ماه مشابه سال قبل ۹۱ درصد رشد یافته است.اشتراک گذاری:

نظرات کاربران (1)

  • ابراهیم
    ابراهیم1398/05/09 - 10:22 پاسخ

    واقعا با این قیمتها حتی کسبه هم توان خرید ملک رو با این حجم افزایش قیمت ندارند و دیگر بازار مسکن با این وضعیت باید روند نزولی را طی کند تا به تعادل برسد و در دسترس خریداران باشد باحاشیه ای امن به جهت سرمایه گذاری رکود در بازار مسکن حتما چشمگیر خواهد بود

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید: