ورود بانک ها به بازار مسکن

ورود بانک ها به بازار مسکن
ورود بانک ها به بازار مسکن

ورود بانک ها به بازار مسکن

به گزارش آهن پرایس در اخبار بازار مسکن، طرح تامین مالی زنجیره ساخت وساز بخش مسکن در پایان هفته جاری عملیاتی می شود، بر اساس این طرح مصوب، بانک عامل  به عنوان واسط در جریان خرید و فروش مصالح ساختمانی میان تولید کننده و سازنده قرار گرفته و با تضمین تعهدات دو طرف، معاملات میان آن ها را صورت نقد، اعتباری و پیش فروش تسهیل می کند.

این طرح به تایید ریاست جمهور، وزیر راه و شهر سازی، مدیر عامل بانک مسکن و جمعی از مسئولان مربوطه رسیده است و طبق گزارش ارائه شده در این نشست امکان خرید غیرنقدی و اعتباری مصالح ساختمانی که از درخواست‌های اصلی سازندگان و از نیازهای اساسی حوزه ساختمان سازی می باشد مورد بررسی قرار گرفته است. علاوه بر این بازار دوم مصالح ساختمانی دارای 9 قابلیت عمده می باشد که هم به نفع تولید‌کننده مصالح ساختمانی و هم به نفع سازندگان و سرمایه‌گذاران ساختمانی می باشد.

در شرایط فعلی به دلیل نوسانات لحظه ای قیمت مصالح ساختمانی و آهن آلات ، برخی از سازنده‌ها در انتظار تثبیت قیمت مصالح بوده و یا به دلیل غیرقابل پیش‌بینی بودن مسائل اقتصادی در این صنعت عملا حاضر به پذیرش ریسک سرمایه‌گذاری‌ جدید نبوده اند،  بنابراین می توان با امکان خرید اعتباری و غیر نقدی مصالح ساختمانی در شرایط عدم اطمینان محیطی حاکم بر جامعه،کارت خروج از رکود موقت را برای بازار مسکن تعبیه کرد.

از ابتدای سال جاری تاکنون قیمت زمین تحت تاثیر جهش‌های ارزی به شدت افزایش یافته است که این عامل به تنهایی سهم بزرگی در افزایش هزینه های ساختمانی داشته است و هم چنین میانگین قیمت انواع مصالح و تجهیزات ساختمانی در شهرها به‌طور متوسط بین ۴۵ تا ۵۰ درصد در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته افزایش یافته است؛ این در حالی است که میزان قیمت برخی مصالح وتجهیزات ساختمانی وارداتی به دلیل نوسانات ارزی به مراتب بیش از تولیدات داخلی رشد داشته است.

 بدین منظور سعی بر این شد تا بانک پرداخت‌کننده تسهیلات در قالب این طرح بخشی از بهای معامله را به تولیدکننده مصالح ساختمانی پرداخت و امکان تسویه حساب برای سازندگان در مدت زمان معین و  هم چنین خرید اعتباری و غیرنقدی مصالح را برای آنها فراهم می‌کند. که امیدواریم با ارایه طرح های مناسب بتوانیم این سایه مرگ را جبران کنیم و باید اعتماد به بان که ها را هم در میان مردم ایجاد کرد.

شما می توانید به منظور اطلاع از آخرین پیش بینی وضیعت بازار آهن، تحلیل بازار آهن و خرید آهن آلات به سایت آهن پرایس مراجعه نمایید.

برای اطلاع از قیمت روز آهن آلات در کانال تلگرام آهن پرایس عضو شوید.

پرینت صفحه

نظرات کاربران (1)

  • محمد
    محمد1397/10/17 - 11:03 پاسخ

    با سلام به نظرم بانک جز اینکه دامن زدن به مشکلات و عامل تورم شدن کار دیگه ای نکردن.. اقتصاد باید استخوان بندی درستی داشته باشه ورود بانکها چیزی نیست جز تزریق مرفین به یک بیمار سرطانی..

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید:
مسیریابی کانال تلگرام ۰۲۱-۵۴۱۰۳