وضعیت این روزهای بازار مسکن

وضعیت این روزهای بازار مسکن
وضعیت این روزهای بازار مسکن

وضعیت این روزهای بازار مسکن

به گزارش آهن پرایس در اخبار بازار مسکن، وزارت راه و شهرسازی طرح های حمایتی و تشویقی بسیاری را در جهت توسعه واحد های کوچک متراژ و احیای بافت فرسوده در بخش مسکن را در نظر گرفته است. طبق آمار در شهر تهران۳۰۰ هزار و در استان تهران ۴۵۰ هزار واحد خالی داریم که می توان به عدم قدرت خرید خریداران و یا طمع سرمایه گذاری مالکان به عنوان علل خالی از سکنه ماندن این واحد ها اشاره داشت.

با وجود تصویب قانون اخذ مالیات از خانه های خالی هیچ اتصالی میان  ۳۴ سامانه دیگر اتفاق نیافتاده است هر کدام از این سامانه ها به علت محرمانه بودن اطلاعات خود از هرگونه کمک به اجرایی شدن این قانون امتناع می ورزند و مالکان این واحدها نیز با انجام اعمالی چون روشن گذاشت چراغ و یا استفاده از آب در برابر دولت مقاومت می کنند. بدین ترتیب دولت در طرحی اخذ مالیات را به شهرداری ها واگذار کرده تا در قالب وصول عوارض و مالیات بتواند از اطلاعاتی که در رابطه با واحدهای مسکونی شهر ها دارا است استفاده کند.

با نوساناتی از اواخر سال گذشته آغاز شده و بهای مسکن را به طور ناباورانه ای افزایش داد و سبب شد تا عده ای سوداگر به منظور کسب سود سرمایه های خود را به این بازار روانه کنند و سبب تداوم روند افزایش قیمت ها شوند که ادامه این رفتار طرح مسکن حمایتی را که با افزایش واحد مسکونی در اندیشه کاهش اجاره بها برای مستاجران بوده است را با شکست مواجه کرد.

در شرایط فعلی مستاجرانی که نتوانند در برابر افزایش قیمت ها مقاومت کنند به حاشیه شهر ها رانده می شوند  چرا که قدرت خرید افراد به شدت کاسته شده است و واحدهای ساخته شده نیز فاقد کیفیت متناسب با بهای پرداختی هستند که همین امر سبب دل سردی خریداران بالقوه نیز شده است.

شما می توانید به منظور اطلاع از آخرین پیش بینی وضیعت بازار آهن، تحلیل بازار آهن و خرید آهن آلات به سایت آهن پرایس مراجعه نمایید.

برای اطلاع از قیمت روز آهن آلات در کانال تلگرام آهن پرایس عضو شوید.

پرینت صفحه

نظرات کاربران (0)

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید:
مسیریابی کانال تلگرام ۰۲۱-۵۴۱۰۳