وضعیت قیمت میلگرد در آخر سال

وضعیت قیمت میلگرد در آخر سال

قیمت آهن آلات نوسانات چندانی نداشت و تقاضا نیز چه در بازار آهن و چه در بورس کالا همچنان ضعیف و در کمترین سطح خود گزارش شد. براساس نمودار قیمت آهن از ابتدای سال تاکنون به نظر می‌رسد قیمت آهن آلات در پایان سال به کانال قیمت ابتدای سال بازگردد...

آهن پرایس: پایان هفته گذشته اوضاع بازار روند ثابتی داشت و محصولات عرضه شده در بورس کالا هم مانند بازار آزاد تقاضای چندانی نداشت و خرید و فروشی هم اگر مشاهده شد عمدتا به محصولات ذوب آهن اصفهان و فولاد خراسان و نیز عرضه‌های اعتباری اختصاص داشت.

بازار ارز نیز نوسان قابل توجهی نداشت و قیمت دلار با افزایش جزئی همراه بود به طوری که در پایان هفته هر دلار بازار آزاد حدود 50 هزار و 450 تومان معامله شد.

قیمت میلگرد آجدار در پایان هفته در عمده شرکت‌ها روند ثابتی داشت اما در برخی مبادی فروش کاهش 100 تا 200 تومانی هم مشاهده شد، به این صورت که قیمت میلگرد 16 ذوب آهن اصفهان با کمی کاهش در هر کیلو 24.300 تومان اعلام شد.

قیمت میلگرد نیشابور هم کاهش 100 تومانی داشت که در هر کیلو به 23.000 هزار تومان رسید، قیمت میلگرد میانه کاهش 150 تومانی داشت و هر کیلو از این محصول 22.600 تومان اعلام شد و قیمت میلگرد ابرکوه هم 22.400 تومان برآورد شد.

قیمت پروفیل آهنی، قیمت پروفیل مبلی، قیمت پروفیل صنعتی و انواع قوطی پروفیل در عمده شرکت‌ها ثابت اعلام شد و تنها قیمت پروفیل نیکان با افزایش 500 تومانی همراه بود. قیمت پروفیل ضخامت 2 میل در کانال 40 هزار تومانی گزارش شد.

قیمت ورق سیاه نیز پایان هفته را در ثبات نسبی به سر برد اما قیمت ورق آهن مبارکه همچنان افزایشی بود؛ به طوری که قیمت ورق سیاه مبارکه در برخی ضخامت‌ها در هر کیلو به بیش از 43 هزار تومان رسید.

گزارش‌های موجود از آمار قیمت آهن آلات از ابتدای سال تاکنون که بر مبنای نمودار قیمت آهن در سایت آهن پرایس برآورد شده است، حاکی است که قیمت میلگرد آجدار در فروردین ماه 1402 در کانال 23 هزار تومانی قرار داشت و میانگین قیمت میلگرد 23.500 تومان اعلام شد، در همین بازه زمانی قیمت تیرآهن ذوب آهن اصفهان سایز 14 تا 18 در هر کیلو حدود 29 تا 30 هزار تومان برآورد شد.

از ابتدای تابستان که بازار آهن و فولاد روند نزولی در پیش گرفت قیمت میلگرد تا کانال 20 هزار تومانی کاهش یافت به طوری که در ابتدای ماه آذر کف قیمت میلگرد 20.200 تا 20.300 تومان اعلام شد اما در ماه آذر کمی افزایش یافت و تا کانال 22 هزار تومان رسید و در یک ماه اخیر در همین کانال متوقف شده است.

در ادامه می‌توانید این خبر را نیز مطالعه کنید: راه حل کاهش قیمت ورق سیاه

در همین بازه زمانی قیمت تیرآهن نیز بین دو کانال 27 و 28 هزار تومانی نوسان داشت؛ در چنین شرایطی به نظر می‌رسد با توجه به انتخاباتی که در پیش داریم رکود حاکم بر بازار آهن و سایر بازارهای مالی و کالایی به اوج خود برسد و در بهترین حالت ممکن قیمت آهن آلات در پایان سال به نرخ‌های اول سال بازگردد.

 

انتشار مطالب این سایت با ذکر منبع و درج لینک آزاد است.

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 0 از 5 - 0 رای

اشتراک گذاری:

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید:

نظرات کاربران (2)

 • امید
  امید1402/10/12 - 19:08 پاسخ

  سلام یه لینک از یه سایت دیگه تو این مطالب دیدم فک کنم موقع کپی کردن فراموش کردید حذفش کنید.

  • آهن پرایس
   آهن پرایس1402/10/19 - 09:03

   اون لینک خبر قبلی سایت خودمون هستش . کلیک کنید روی لینک مشاهده میفرمایید.

ساعت کاری به پایان رسیده است با ثبت درخواست ، کارشناسان ما در اولین فرصت با شما تماس می گیرند.