وضعیت نابسامان بازار مسکن

وضعیت نابسامان بازار مسکن
وضعیت نابسامان بازار مسکن

وضعیت نابسامان بازار مسکن

به گزارش آهن پرایس در اخبار بازار مسکن، در برخی از کلانشهرها و مناطق پایتخت میزان افزایش قیمت مسکن از 90درصد هم پیشی گرفت و در سال 97 نسبت به 96 شاهد رشد فراوانی در تولید و معاملات بودیم. بر اساس این پیش بینی ها می توان گفت که افزایش قیمت ها و رونق در بخش مسکن حتی تا پایان نیمه نخست سال ۹۸ نیز ادامه خواهد داشت.

اگر رونق ساخت وساز و قیمت ها در سال 98 روند کندی داشته باشد، ممکن است از شهریور سال آینده دچار رکود در بازار مسکن شویم. سال 97 انتظار داشتیم در بازارهایی مانند طلا و ارز...رونق اتفاق بیافتد و اگر از ثبات نرخ ارز و طلا اطمینان کسب می شد، میتوانستیم به بازگشت این سرمایه ها به بازار مسکن امیدوار باشیم؛ اما متاسفانه تردید و عدم اطمینانی که در بازار وجود دارد سبب شده تا سرمایه ها به بازار مسکن بازگشتی نداشته باشد.

کارشناس اقتصاد مسکن درباره عملکرد دولت در حوزه مسکن در سال 97 بیان کرد: متاسفانه دولت برنامه ریزی مناسب و روشنی در بخش مسکن نداشته و درباره اقدامات دولت در حوزه مسکن در سال 98 نیز بیان کرد: متاسفانه برخی از مسولان بخش مسکن را رها کرده اند، که اگر صنعت ساختمان رونق یابد میتوان امیدوار بود در سال 98 میزان اشتغال در این حوزه افزایش یافته و در نتیجه اقتصاد رونق یابد.

وی افزود: نیمی از اقتصاد ایران را اقتصاد مسکن تشکیل می دهد و اگر این بخش راکد شود، قطعا بیش از 65 درصد مردم و به همان میزان معاش مردم از بین میرود.

بخش اقتصاد تحت تاثیر بازار ارز، سکه و طلا قرار دارد و تا این بازارها به ثبات قطعی نرسد شرایط به همین منوال ادامه می یابد زیرا مردم هنوز تردید دارند که ارز با همین قیمت خرید و فروش خواهد شد یا خیر؟ در این صورت سرمایه ها وارد بازار مسکن نمی شود  و اگر این ثبات اتفاق نیافتد، می توان امیدوار باشیم که سرمایه ها وارد بازار مسکن شده و این بخش رونق یابد.

 برای اطلاع از قیمت روز آهن آلات در کانال تلگرام آهن پرایس عضو شوید.اشتراک گذاری:

نظرات کاربران (0)

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید: