پشت بام خوابی چاره بازار مسکن

پشت بام خوابی چاره بازار مسکن

پشت بام خوابی چاره بازار مسکن

بنا بر گزارش تحلیل گران آهن پرایس در خصوص وضعیت بازار مسکن، اتفاقی که در رشد اجاره بهای مسکن در کشور رخ داده به دلیل آن است که در ۱۰ سال اخیر، تولید مسکن کشور به شدت کاهش یافته است و از سویی صحبت‌ های ضد و نقیض در حوزه اقتصاد مسکن نیز این وضعیت را بدتر از پیش کرده است.

با اشاره به انتشار اخباری مبنی بر ایجاد پدیده پدیده پشت‌ بام خوابی و اجاره پشت‌ بام منازل برای شب‌ خوابی از سوی کارگران و اقشار کم‌ در آمد، مجموعه راه و شهر سازی بر واقعیت‌ های اقتصاد مسکن سرپوش گذاشته است، پشت ‌بام خوابی یکی از واقعیت ‌های تلخ بازار مسکن کشور است که باید آن را دید و برای حل مشکلاتی از این قبیل تلاش کرد.

بنا بر اظهارات کارشناسان بازار مسکن، شرایط تولید مسکن در کشور شرایط خوبی نیست، تولید کننده بخش مسکن دچار بحران است و این بحران نشات گرفته از سیاست‌ ورزی‌ های نا صحیح و نبود توجه به بهبود فضای کسب و کار است. مردم در بحران مسکن استیجاری هستند، این که شخص به وضعیتی برسد که به دلیل نداشتن مسکن مناسب، برای خوابیدن در پشت ‌بام خانه شخص دیگر هزینه پرداخت کند، یک فکاهی دردناک از بدیهیات حوزه مسکن کشور است.

زنگ خطر در ۱۰ سال اخیر برای حوزه مسکن کشور به صدا در آمده اما در همه این سال‌ ها به جای حل مشکلات، غُل و زنجیر این صنعت بیشتر شده است.  کسانی که در طول این سال ‌ها مسئولیت داشتند اما به بخش مسکن بی ‌توجه بودند و این بی ‌توجهی باعث شد که شرایط به این شکل شود، باید پاسخگوی افزایش بیش از ۲۰۰ درصدی نرخ مسکن در دو سال اخیر باشند.اشتراک گذاری:

نظرات کاربران (0)

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید: