چشم انداز بازار مسکن

چشم انداز بازار مسکن
چشم انداز بازار مسکن

به گزارش آهن پرایس در اخبار بازار مسکن، رئیس جمهور اولویت نخست در کنترل عوارض اقتصادی کرونا را مراقبت از وضعیت معیشت و اقتصاد خانوارها به ویژه اقشار حقوق بگیر و کم برخوردار دانسته و اینگونه بیان کرد: کنترل قیمت ها و تامین اقلام ضروری زندگی مردم اولویت اصلی برنامه های اقتصادی...

به گزارش آهن پرایس در اخبار بازار مسکن، رئیس جمهور اولویت نخست در کنترل عوارض اقتصادی کرونا را مراقبت از وضعیت معیشت و اقتصاد خانوارها به ویژه اقشار حقوق بگیر و کم برخوردار دانسته و اینگونه بیان کرد: کنترل قیمت ها و تامین اقلام ضروری زندگی مردم اولویت اصلی برنامه های اقتصادی دولت بوده و خوشبختانه مردم عزیز کشورمان شاهد بوده اند در تامین اقلام مورد نیازشان کمترین مشکل را داشته ایم.

تاکید بر این که به هیچ وجه نباید اجازه داد بار روانی منفی جدیدی این شرایط زندگی و معیشت مردم را تحت الشعاع قرار دهد، انتظار این است که با کوچک‌ ترین افزایش قیمتی یا ابهام در کنترل قیمت ‌ها مسئولان مرتبط در میان مردم حاضر شده و با همکاری فعالان و تولید کنندگان و اصناف به سرعت نسبت به ساماندهی مشکلات اقدام کنند. گرانی ‌ها در حوزه خرید و اجاره مسکن و برخی لوازم خانگی در روز‌های اخیر را مورد اشاره قرار داد، با سیاست‌ هایی که وزارت راه و شهرسازی و وزارت صمت به ستاد اقتصادی دولت پیشنهاد کرده است، ضمن تامین تقاضای بازار و ساخت مسکن مورد تقاضا، نسبت به مدیریت قیمت و ورود نقدینگی به این حوزه نیز تلاش خواهد شد. از جمله این برنامه‌ ها، تامین تقاضا با ایجاد چشم انداز مثبت در ایجاد رونق و عرضه مسکن کوچک و متوسط است که به سهولت قابل دسترسی برای اقشار کم برخوردار باشد.در عین حال تسریع در اجرای طرح ‌های گسترده مسکن ملی یا مسکن اول با انتقال تسهیلات به متقاضیان در چارچوب بازار عرضه از جمله برنامه‌ های موثر در کنترل قیمت مسکن خواهد بود.

دولت همچنین با اجرای سیاست‌ هایی که در تمامی بخش‌های اقتصادی مرتبط طراحی شده است، درصدد کنترل و مدیریت آن بخش از نقدینگی در بازار مسکن است که می ‌تواند این بازار را دچار آشفتگی کند. مدیریت انتظارات برای افزایش قیمت را نیز از جمله برنامه‌ های دولت برای کنترل بازار مسکن بر شمرد. وزارت مسکن موظف به اجرای اقدامات لازم در این خصوص است تا برخی واسطه‌ ها نتوانند با آشفته کردن فضا قیمت خرید و فروش و اجاره مسکن را افزایش دهند.

همچنین وزارت راه و شهرسازی موظف به کنترل و مدیریت هزینه ساخت مسکن است که اگر بتوان از این منشا اصلی که مرحله ساخت است هزینه‌ها را کنترل کرد، گام موثری در مدیریت قیمت مسکن برداشته شده است. تقاضای برخی اقشار برای خرید مسکن صرفا با هدف سرمایه گذاری صورت می‌گیرد که این نوع تقاضا را نیز می‌توان در چارچوب مدیریت بازار به ویژه بورس ساماندهی کرد تا هم سرمایه افراد افزایش یابد و هم چرخه تولید رونق گیرد.

انتشار مطالب این سایت با ذکر منبع و درج لینک آزاد است.

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 0 از 5 - 0 رای

اشتراک گذاری:

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید:

نظرات کاربران (0)

ساعت کاری به پایان رسیده است با ثبت درخواست ، کارشناسان ما در اولین فرصت با شما تماس می گیرند.