کاهش قدرت خرید در بازار مسکن

کاهش قدرت خرید در بازار مسکن
کاهش قدرت خرید در بازار مسکن

به گزارش آهن پرایس در اخبار بازار مسکن، بازار فروش مسکن در پایتخت با کاهش شدید تقاضا رو به ‌رو است، به‌ طوری‌ که در روزهای اخیر میزان تماس و مراجعه به بنگاه‌ های ملکی به شدت کاهش یافته است. واسطه ‌های ملکی اظهار دارند سطح نرخ مسکن در هفته ‌های اخیر فاصله زیادی با قدرت خرید متقاضیان...

به گزارش آهن پرایس در اخبار بازار مسکن، بازار فروش مسکن در پایتخت با کاهش شدید تقاضا رو به ‌رو است، به‌ طوری‌ که در روزهای اخیر میزان تماس و مراجعه به بنگاه‌ های ملکی به شدت کاهش یافته است. واسطه ‌های ملکی اظهار دارند سطح نرخ مسکن در هفته ‌های اخیر فاصله زیادی با قدرت خرید متقاضیان مصرفی مسکن در بازار پیدا کرده و این در حالی است که تقاضای سفته‌ بازی در طمع کسب سود از بازار با همین شرایط فعلی می باشد.

 به این ترتیب در حال‌ حاضر عمده تقاضای موثر خرید مسکن از جنس سفته ‌بازی است؛ به این معنا که به دنبال خرید و فروش مکرر در فصل تابستان هستند تا از این طریق بتوانند سطوح نرخ مسکن را بالا نگه دارند و از معاملات مکرر سود کسب کنند. در روزهای اخیر به‌ دلیل حذف نرخ از موتورهای جست‌ و جوی ملکی، مسیر جست‌ و‌ جو برای خریداران مسکن نیز دشوارتر از همیشه شده است.

متقاضیان مسکن ناگزیر هستند یک به یک با شماره تماس موجود در فایل‌ های آرشیو شده در موتورهای جست ‌وجوی ملکی تماس بگیرند تا از نرخ آنها و میزان نزدیکی آن به بودجه خود مطلع شوند. این فرآیند به حدی زمان ‌بر است که برخی از متقاضیان بالقوه مسکن را به کلی از جست‌و‌جو منصرف کرده است. آنها با علم به این که فاصله زیادی بین سطح قیمت ‌های پیشنهادی فروش با بودجه‌ شان وجود دارد، دست از تماس با بنگاه‌ های ملکی و آگهی ‌های موجود در موتورهای جست ‌و‌ جو بکشند و موقتا بازار مسکن را ترک کنند.

هر چند افزایش سقف وام اوراق مسکن مشوق خوبی برای متقاضیان مصرفی خرید مسکن است، اما نیروی دافعه حذف نرخ از سایت‌های معتبر مسکن به مراتب قوی‌تر از جاذبه وام‌ های جدید است. در مقابل سفته‌ بازان با توجه به انتظارات قیمتی که در ذهن خود پرورده‌اند، انگیزه کافی برای گشت و‌گذار در همین بازار بی‌رونق را دارند و در جست‌و‌جوی آپارتمان افراد پول لازم که تا حدی زیر نرخ هستند، بنگاه‌ های ملکی را کندوکاو می‌کنند.

انتشار مطالب این سایت با ذکر منبع و درج لینک آزاد است.

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 0 از 5 - 0 رای

اشتراک گذاری:

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید:

نظرات کاربران (0)

ساعت کاری به پایان رسیده است با ثبت درخواست ، کارشناسان ما در اولین فرصت با شما تماس می گیرند.