کسادی معاملات در بازار مسکن

کسادی معاملات در بازار مسکن
کسادی معاملات در بازار مسکن

کسادی معاملات در بازار مسکن

به گزارش آهن پرایس در اخبار بازار مسکن، بازار مسکن به اظهارات کارشناسان، کسادی معاملات مسکن تا شب عید ادامه خواهد داشت، رکود فعلی بی‌ سابقه نیست و در سال‌ های ۱۳۶۴ و ۱۳۶۵ نیز با توجه به افت شدید معاملات ۳۰ تا ۴۰ درصد برگشت نرخ وجود داشت.
 اما در حال حاظر نمی‌ توان انتظار داشت قیمت‌ ها بیش از ۲۰ درصد کاهش پیدا کند، در حالی که جهش حدود ۲۰۰ درصد بوده است
در سال‌ های ۱۳۶۴ و ۱۳۶۵ همانند دوره فعلی با توجه به افت شدید معاملات، برگشت نرخ وجود نداشت که نرخ نسبت به سال قبل از آن ۳۰ تا ۴۰ درصد پایین آمد. اما در حال‌ حاضر برگشت نرخی مشاهده نشده و قیمت‌ ها حدود ۲۰۰ درصد نسبت به ابتدای سال قبل بالا رفته است. 
بازار مسکن از اقتصاد کلان نشأت می ‌گیرد، دولت به سیستم بانکی بدهکار است، کسری بودجه دارد و نتوانسته جلوی تورم را بگیرد که مردم با کمبود درآمد مواجه شده‌ اند. بنا بر این چرخه اقتصاد کند شده و از سوی دیگر نقدینگی در سیستم بانکی بلوکه شده است. از این رو مسکن از گذشته تا به امروز یک کالای بسیار گران به شمار می رود، از ۱۰۰ سال قبل هرکس می‌ خواست خانه بخرد همه چیز را می‌فروخت تا بتواند خانه دار شود.بنا بر این بازار مسکن حداقل تا شب عید با رکود دست و پنجه نرم می ‌کند، و از نیمه دوم زمستان احتمالا بازار مسکن مقداری فعال می‌شود و معاملات بالا می ‌رود.
از نیمه بهمن ماه سال جاری معاملات افزایش پیدا می‌ کند، آن هم به این دلیل که معمولا اقتصاد ایران هر ساله به شکل سیستماتیک با تورم مواجه می‌شود و مردم این موضوع را در نظر می‌گیرند و بعضی افراد هر طور شده یک خانه می ‌خرند که از گرانی سال بعد پیشگیری کرده باشند.اشتراک گذاری:

نظرات کاربران (0)

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید: