کمک ودیعه خرید مسکن

کمک ودیعه خرید مسکن
کمک ودیعه خرید مسکن

به گزارش آهن پرایس در اخبار بازار مسکن، احمدرضا سرحدی در خصوص میزان وام پرداختی خرید مسکن در شرایط کنونی بازار مسکن گفت: میزان وام پرداختی که به یک زوج جهت خرید مسکن پرداخت می شود با توجه به اعلام حداقل قیمت هر متر مربع...

به گزارش آهن پرایس در اخبار بازار مسکن، احمدرضا سرحدی در خصوص میزان وام پرداختی خرید مسکن در شرایط کنونی بازار مسکن گفت: میزان وام پرداختی که به یک زوج جهت خرید مسکن پرداخت می شود با توجه به اعلام حداقل قیمت هر متر مربع آپارتمان در تهران که حدود ۲۴ میلیون تومان تخمین زده شده است به هیچ عنوان برای خرید مسکن کافی نیست. 

این کارشناس حوزه مسکن اظهار داشت: وام مسکنی که قرار است به یک زوج پرداخت شود که به تازگی هم مبلغ آن را زیاد کردند و آن را به ۳۰۰ میلیون تومان رساندند با توجه به اینکه مسئولین اعلام کردند متوسط قیمت هر متر خانه در تهران ۲۴ میلیون تومان است به هیچ عنوان برای خرید خانه کافی نیست.
او در ادامه افزود: با ۳۰۰ میلیون تومان که مبلغ وام پرداختی مسکن به زوجین است چند متر از یک خانه را می توان خرید؟ حداقل متراژ مورد نیاز یک زوج جوان ۵۰ الی ۶۰ متر است و با این مقدار وام آن ها توان خرید یک خانه را نخواهند داشت.

این کارشناس اقتصادی با تاکید بر الزام انجام کار‌هایی در بازه  زمانی کوتاه و بلند مدت تصریح کرد: باتوجه به شرایط کنونی نمی‌توان برنامه ریزی به صورت کوتاه مدت انجام داد به طور مثال یکی از برنامه‌های کوتاه مدت پرداخت وام ودیعه بود که پیش از پرداخت وام باعث افزایش اجاره بها از سوی مالکان شد در نتیجه در بازه کوتاه مدت به علت سنگین بودن مسکن به عنوان یک کالا نمی توان هیچ اقدام موثری انجام داد بلکه باید درمیان مدت و بلند مدت پروژه‌ هایی را اجرایی کنند که هم مسکن استیجاری درون آن قرار بگیرد و هم مسکن‌های ارزان قیمت همانند مسکن مهر را درون خود جای دهد.

سرحدی با تاکید بر وجود ایرادات مسکن مهر اظهار کرد: مسکن مهر دارای ایرادات بسیار زیادی بود، اما اصول آن درست بود و در واقع همان چیزی را مطرح می‌ کرد که در اصل چهل سوم قانون اساسی مبنی بر الزام ایجاد امکانات حداقلی همچون مسکن توسط دولت صورت گیرد.

انتشار مطالب این سایت با ذکر منبع و درج لینک آزاد است.

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 0 از 5 - 0 رای

اشتراک گذاری:

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید:

نظرات کاربران (0)

ساعت کاری به پایان رسیده است با ثبت درخواست ، کارشناسان ما در اولین فرصت با شما تماس می گیرند.