کم رنگ شدن حضور خانه اولی ها در بازار مسکن

کم رنگ شدن حضور خانه اولی ها در بازار مسکن
کم رنگ شدن حضور خانه اولی ها در بازار مسکن

کم رنگ شدن حضور خانه اولی ها در بازار مسکن

بنا بر گزارش تحلیل گران آهن پرایس در خصوص وضعیت بازار مسکن، مشاوران املاک در مناطق مختلف شهر تهران از کاهش مراجعه متقاضیان مصرفی برای خرید یا فروش ملک در چند هفته اخیر خبر می‌دهد. مشاوران املاک دو دلیل اصلی برای کاهش مراجعه و انجام معامله آپارتمان مسکونی طی چند هفته اخیر اعلام می ‌کنند. از دیدگاه مشاوران دلیل نخست، به همزمانی با ماه مبارک رمضان باز می‌ گردد.
 مشاوران عنوان می‌کنند: به‌طور طبیعی و طبق روال هر ساله، حجم مراجعات و به تبع آن حجم معاملات خرید و فروش انجام شده در بازار مسکن پایتخت در این ماه به دلیل سرگرم بودن مردم به انجام فرایض و عبادات ویژه این ماه مبارک کاهش پیدا می‌ کند. دلیل دیگر کاهش حجم مراجعات متقاضیان مصرفی برای خرید یا فروش ملک را، شکاف معنا دار قدرت خرید و قیمت‌ های پیشنهادی سمت عرضه عنوان می‌کنند.  به گفته مشاوران هر چند طی ماه‌ های اخیر، شیب رشد ماهانه قیمت مسکن نسبت به نیمه دوم سال گذشته کاهش پیدا کرده اما همچنان روند رشد ماهانه قیمت مسکن به‌ طور کامل متوقف نشده است از این رو متقاضیان مصرفی به ویژه خانه‌ اولی‌ ها امکان حضور در بازار را ندارند. از این رو به ناچار اندکی میزان مراجعه و جست و جوی خود را کاهش
 داده‌ اند.
 هر چند طی یک سال گذشته، متوسط قیمت مسکن حدود ۷۰ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد داشته است اما سقف تسهیلات بانکی برای افزایش قدرت خرید متقاضیان مصرفی ثابت مانده و همین موضوع امکان برنامه‌ ریزی و ورود بخش زیادی از این گروه متقاضیان را به بخش خرید و فروش ملک از بین برده است.
برای اطلاع از قیمت روز آهن آلات در کانال تلگرام آهن پرایس عضو شوید.اشتراک گذاری:

نظرات کاربران (0)

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید:
مسیریابی کانال تلگرام ۰۲۱-۵۴۱۰۳