تاثیرات تحریم های اقتصادی بر بخش های صنعتی کشور

تاثیرات تحریم های اقتصادی بر بخش های صنعتی کشور
تاثیرات تحریم های اقتصادی بر بخش های صنعتی کشور

به گزارش آهن پرایس در تحلیل بازار فولاد، طی سال های نچندان دور سرمایه گذاری های بسیاری در بخش های صنعتی کشور شده است اما وجود تحریم های اقتصادی موجب شده تا این سرمایه گذاری ها نتیجه مثبتی نداشته باشد. این تحریم ها باعث شده تا ایران از بازارهای بین المللی دور مانده و نتواند تجهیزات صنعتی را به کشور وارد کند. اما با اجرای برجام این موانع تا حدودی برطرف شده و زمینه برای رشد صنعتی ایران

به گزارش آهن پرایس در تحلیل بازار فولاد، طی سال های نچندان دور سرمایه گذاری های بسیاری در بخش های صنعتی کشور شده است اما وجود تحریم های اقتصادی موجب شده تا این سرمایه گذاری ها نتیجه مثبتی نداشته باشد. این تحریم ها باعث شده تا ایران از بازارهای بین المللی دور مانده و نتواند تجهیزات صنعتی را به کشور وارد کند. اما با اجرای برجام این موانع تا حدودی برطرف شده و زمینه برای رشد صنعتی ایران بویژه در بخش فولاد فراهم شده است.

یکی از موفق ترین صنایع در کشور طی این دوره تحریم، صنعت فولاد بوده است که توانسته مشکلات ناشی از تحریم را به خوبی پشت سر گذارد.

براساس آمار بدست آمده، کشور ما توانسته در چهار سال میزان ظرفیت تولید خود را 47 درصد افزایش داده و از 21 میلیون تن به بیش از 31 میلیون تن برساند. با راه اندازی کارخانه ها و شرکت فولاد در آینده خواهد توانست میزان حجم تولید خود رابازهم افزایش داده  به 55 میلیون تن فولاد تا سال 1404 برساند. این هدفی است که اکثر فعالان در این بازار آن را غیر قابل ممکن می خوانند اما طبق بررسی های صورت گرفته طی این سال ها به این هم دست یافتیم که تحقق این هدف خیلی دوراز انتظار نمی باشد.

میزان سرعت تولید فولاد  در کشور طی یک سال اخیر به اندازه ای بوده که توانسته در میان پانزده کشور تولید کننده بزرگ دنیا قرار گرفته و بیش از 6.5 میلیون تن فولاد را صادر کند. این در شرایطی است که در سال گذشته کشور ما تنها 5 میلیون تن فولاد صادر کرده است که با مقایسه این دوسال پیاپی به پیشرفت کشور در این زمینه پی خواهیم برد.

برای اطلاع از قیمت روز آهن آلات در کانال تلگرام آهن پرایس عضو شوید

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 0 از 5 - 0 رای

اشتراک گذاری:

نظرات کاربران (0)

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید: