اجرای سیاست کاهش ظرفیت تولید فولاد

اجرای سیاست کاهش ظرفیت تولید فولاد
اجرای سیاست کاهش ظرفیت تولید فولاد

به گزارش آهن پرایس در تحلیل بازار فولاد، کشور چین به عنوان یکی از بزرگترین تولیدکنندگان و صادرکنندگان سنگ آهن و فولاد در سطح جهانی شناخته شده است. مازاد عرضه فولاد در کنار کاهش ظرفیت تولید فولاد تبدیل به مشکلی بزرگ برای این کشور شده است.موضوع مازاد عرضه فولاد در حالی است که این کشور طی یک دوره سه ساله در حال کاهش ظرفیت تولید فولاد بوده، مساله ای که برای چین بسیار حائض اهمیت می باشد. زیرا معضل

به گزارش آهن پرایس در تحلیل بازار فولاد،کشور چین به عنوان یکی از بزرگترین تولیدکنندگان و صادرکنندگان سنگ آهن و فولاد در سطح جهانی شناخته شده است. مازاد عرضه فولاد در کنار کاهش ظرفیت تولید فولاد تبدیل به مشکلی بزرگ برای این کشور شده است. موضوع مازاد عرضه فولاد در حالی است که این کشور طی یک دوره سه ساله در حال کاهش ظرفیت تولید فولاد بوده، مساله ای که برای چین بسیار حائض اهمیت می باشد. زیرا معضل آلودگی های محیط زیستی در چین با تولید سنگ آهن و فولاد در هم پیچیده است. این در شرایطی است که بر اساس اهداف تعیین شده قرار بود طی 5 ساله کاهش 10 تا 150 میلیون تن ظرفیت مازاد تولید صورت گیرد که این امر در کمتر از 2 سال انجام شد.

در این بین مساله کاهش ظرفیت به قدری مورد توجه فعالان و کارشناسان این بازار قرار گرفته است که دیگر موضوع افزایش ظرفیت در دیگر کشورهای جهان را از یاد برده اند.

 براساس آمار بدست آمده از سوی مقامات چینی، در شش ماه ابتدایی سال جاری مقداری حدود 42.39 میلیون تن از ظرفیت تولید فولاد چین تعطیل گشته و از رده خارج شده است. این میزان 84 درصد از هدف تعیین شده برای کاهش ظرفیت مازاد در سال 2017 می باشد.

برای اطلاع از قیمت روز آهن آلات در کانال تلگرام آهن پرایس عضو شوید.

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 0 از 5 - 0 رای

اشتراک گذاری:

نظرات کاربران (0)

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید: