آخرین تحولات بازار مسکن

آخرین تحولات بازار مسکن
آخرین تحولات بازار مسکن

آخرین تحولات بازار مسکن

بنا بر گزارش تحلیل گران آهن پرایس در خصوص وضعیت بازار مسکن، مشاوران املاک در مناطق مختلف پایتخت عنوان می‌ کنند بازار مسکن در آستانه ورود به یک دوره رکود معاملاتی قرار گرفته است. به‌ طوری که گزارش های رسمی بانک مرکزی از آخرین تحولات بازار مسکن در چهار ماه ابتدایی سال جاری نشان می‌ دهد، حجم آپارتمان ‌های خرید و فروش شده در بنگاه‌ های املاک مناطق مختلف پایتخت در چهار ماه ابتدایی سال جاری 98 نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود ۵۰ درصد کاهش داشته است.

بررسی ‌های انجام شده از روند تحولات بازار مسکن از ابتدای سال جاری تا پایان تیر ماه حاکی از آن است که تعداد معاملات آپارتمان‌ های مسکونی در شهر تهران طی این مدت به حدود ۲۶ هزار و ۳۰۰ فقره رسیده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 97 معادل ۹/ ۴۹ کاهش نشان می ‌دهد. در این مدت متوسط قیمت هر متر مربع بنای مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌ های املاک در شهر تهران معادل ۱۲ میلیون و ۶۵۰ هزار تومان بوده است که نسبت به دوره مشابه سال قبل معادل ۱۰۲ درصد رشد را نشان می‌ دهد.

از این رو نکته جالب آن است که مطابق بررسی ‌های انجام شده توزیع فراوانی تعداد واحد های مسکونی معامله شده بر حسب سطح زیر بنای هر واحد مسکونی در تیر ماه امسال به گونه‌ ای بوده که بیش ترین سهم از معاملات انجام شده به واحد های مسکونی با زیر بنای 50 تا ۶۰ متر مربع با سهم ۶/ ۱۴ درصد اختصاص داشته است. هم چنین واحد های با زیر بنای ۶۰ تا ۷۰ متر مربع و ۷۰ تا ۸۰ متر مربع به ترتیب با سهم‌ های ۸/ ۱۳ و ۹/ ۱۱ درصد در رتبه‌ های بعدی بیش ترین سهم معاملات قرار گرفته‌ اند...اشتراک گذاری:

نظرات کاربران (0)

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید: