آخرین نوسانات قیمت آهن آلات

آخرین نوسانات قیمت آهن آلات

کلیه بازارهای مالی روز گذشته نیز آرام و با حداقل نوسانات همراه بود که بخشی از آن را می‌توان تأثیر اخبار سیاسی و سیگنال‌های مثبت و منفی آن دانست؛ همچنین براساس گزارش‌ها قطعی برق که از نیمه خرداد اجرایی می‌شود، در کنار تعیین وزیر جدید برای وزارت صمت، باید دید اثرات آن چگونه در بازار آهن نمود می‌یابد...

آهن پرایس: روز گذشته بازار آهن و فولاد تقریبا در کلیه زیرمجموعه‌ها آرام گزارش شد به طوری که قیمت روز آهن در اکثر شرکت‌ها ثبات داشت اما تعدادی از کارخانه‌ها قیمت محصولات خود را اصلاح کردند.

بازار ارز نیز روند نسبتا آرامی داشت و قیمت دلار با کاهش جزئی همچنان در کانال 51 هزار تومانی معامله شد، در پایان روز هم هر دلار در بازار آزاد روی 51 هزار و 400 تومان بسته شد.

بررسی روند بازار آهن

بازار آهن که از ابتدای هفته تقریبا روند ثابت و نسبتا کاهشی دارد روز گذشته هم به همین منوال بود و نرخ روز میلگرد در شمار زیای از مبادی فروش ثابت اعلام شد اما چند کارخانه‌ هم بین 50 تا 300 تومان افزایش قیمت داشتند. طبق آمار قیمت میلگرد آجدار با وزن استاندارد در محدوده 25600 الی 27600 تومان اعلام می‌شود و نرخ متوسط آن هم 26 هزار و 500 تومان است.

قیمت روز تیرآهن در بیشتر کارخانه‌ها بدون تغییر عرضه شد اما کاهش 30 تا 100 هزار تومانی در برخی سایزهای تیرآهن ذوب آهن و ماهان مشاهده شد. قیمت روز نبشی،  سپری و قیمت ناودانی  نیز عمدتا با ثبات قیمت همراه بودند.

قیمت پروفیل آهنی، پروفیل دروپنجره، قیمت پروفیل مبلی و سایر پروفیل‌ها نیز در کلیه شرکت‌ها ثابت اعلام شدند، قیمت انواع لوله‌های درزدار و بدون درز هم بدون تغییر قیمت بودند. قیمت ورق روغنی، ورق گالوانیزه و قیمت ورق شیروانی هم در کلیه شرکت‌ها ثبات قیمت داشتند؛ قیمت ورق سیاه نیز در شماری از شرکت‌ها ثابت بود، در برخی از شرکت‌ها کاهش 200 تا 300 تومانی داشت.

همانطور که در تحلیل روز گذشته نیز اشاره شد، در هفته جاری بازارها تحت تأثیر حجم زیادی از اخبار سیاسی مثبت و منفی است و این عوامل درحال حاضر بیشترین تأثیر را در روند بازارهای مالی به ویژه بازار آهن و فولاد دارد.

گزارش‌ها از بورس کالای روز گذشته حاکی است از 13 هزار و 900 تن محصول فولادی تنها 8 هزار و 150 تن معامله شد که رقمی معادل 58 درصد است. امروز نیز 7 محصول فولادی به میزان 189 هزار و 110 تن عرضه می‌شود این محصولات شامل میلگرد، ناودانی و نبشی، تیرآهن، انواع ورق سرد و ورق گرم است که از این میزان 146 هزار و 81 تن به میلگرد اختصاص دارد. قیمت میلگرد در عرضه امروز 23 هزار و 493 تومان در نظر گرفته شده است که بیانگر افزایش 2/4درصدی نرخ این محصول نسبت به عرضه پیشین است البته حجم آن 8 درصد کاهش یافته است.

همچنین حدود 2 هزار و 994 تن نبشی و 1 هزار و 640 تن ناودانی عرضه می‌شود که قیمت هر یک به ترتیب 24 هزار و 476 تومان و 24 هزار و 197 تومان در نظر گرفته شده است.

در زمینه قطعی برق فولادسازان در تابستان نیز باید گفت طبق اظهار مصطفی رجبی‌مشهدی سخنگوی صنعت برق واحدهای کوچک صنعتی که حدود 92 درصد از مشترکان را تشکیل می‌دهد قطع نخواهد شد و واحدهای بزرگ صنعتی هم در طور هفته کلا 12 ساعت قطعی در زمان پیک مصرف خواهند داشت.

در ادامه می‌توانید این خبر را نیز مطالعه کنید: اوضاع بازار آهن تا پایان خرداد

البته باید این مسئله را در نظر داشت که تعیین وزیر جدید برای وزارتخانه ممکن است اجرای برخی برنامه‌ها را منتفی یا با تغییر مواجه کند. گفتنی است پس از برکناری فاطمی امین از وزارت صمت، عباس علی‌آبادی وزیر جایگزین وی معرفی شده است.

با این اوصاف باید دید تعیین وزیر جدید و سیگنال‌های مثبت و منفی ناشی از اخبار سیاسی که به بازار آهن ارسال می‌شود چه تأثیری در روند نوسانات خواهد گذاشت.

انتشار مطالب این سایت با ذکر منبع و درج لینک آزاد است.

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 5 از 5 - 1 رای

اشتراک گذاری:

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید:

نظرات کاربران (0)

ساعت کاری به پایان رسیده است با ثبت درخواست ، کارشناسان ما در اولین فرصت با شما تماس می گیرند.