اعلام طرح حمایتی مسکن به بانک ها

اعلام طرح حمایتی مسکن به بانک ها
اعلام طرح حمایتی مسکن به بانک ها

اعلام طرح حمایتی مسکن به بانک ها

مجید کیانپور، عضو هیئت رئیسه کمیسیون عمران مجلس با اشاره به طرح حمایتی دولت برای صاحب خانه شدن اجاره نشینان، گفت: این طرح باید از سوی بانک مرکزی به بانک های ذی ربط اعلام گردد. و فقط باید حدود 40 درصد از هزینه های خانوار به بخش مسکن اختصاص داده شود.

وی افزود: دولت باید با ایجاد مشوق هایی بتواند بازار مسکن را از رکود خارج کرده و همچنین برای مالکان هم باید مشوق های کاهش مالیاتی را ایجاد کند تا در این مسیر بتواند بازار اجاره را هم به ثبات برساند. در هر دولتی برای بخش مسکن از سیاست های گوناگونی استفاده شده است برای مثال، بعضی دولت ها از طرح مسکن حمایتی استفاده کردند و برعضی دوت بر روی مسکن مهر سرمایه گذاری کردند. اما برای اینکه بهترین نتیجه را بدست آوریم باید تدابیر ویژه ای داشته باشیم.

مجید کیانپور عنوان کرد: برای برقراری شرایط مطلوب در بخش مسکن، نیازبه اجرای قانون های حمایت از تولید مسکن داریم از این این قانون در سال 87 در مجلس تصویب شد و در آن برای اقشار مختلف جامعه نحوه تامین مسکن مشخص شد. اگر بتوانیم این قانون را طبق یک برنامه ای اجرا و عملیاتی کنیمف بطور یقین می توانیم مشکل تامین مسکن را برای اقشار مختلف جامعه برطرف کنیم.

وی در ادامه تصریح کرد: با توجه به طرح حمایتی دولت برای صاحب خانه شدن اجاره نشینان، این طرح باید از سوی بانک مرکزی به بانک های ذی ربط اعلام گردد. و فقط باید حدود 40 درصد از هزینه های خانوار به بخش مسکن اختصاص داده شود تا بتوانیم در این مسیر هماهنگی های لازم را ایجاد کنیم.

برای اطلاع از قیمت روز آهن آلات در کانال تلگرام آهن پرایس عضو شوید.

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 0 از 5 - 0 رای

اشتراک گذاری:

نظرات کاربران (0)

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید: