افزایش شهرنشینی چالش بزرگ بخش مسکن

افزایش شهرنشینی چالش بزرگ بخش مسکن
افزایش شهرنشینی چالش بزرگ بخش مسکن

افزایش شهرنشینی چالش بزرگ بخش مسکن

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه وشهرسازی با تاکید بر افزایش جمعیت شهر نشینی،عنوان کرد: مشکلات پیش رو در بازار مسکن، بدلیل رشد جمعیت شهرها و کاهش جمعیت روستاها می باشد که خود معظل بزرگی شده است.

چگنی در جلسه ای باحضور مدیران مسکن و ساختمان منطقه 4 کشور ، گفت: طبق آمار بدست آمده از میزان معاملات در شهر تهران، آپارتمان های با متراژ 60 تا 70 متر و قیمت 200 تا 300 میلیون تومان بیشترین متقاضی خرید را دارا هستند. اگرچه آپارتمان هایی با متراژبالاتر هم وجود دارد اما تعادل در میزان عرضه و تقاضای آن ها وجود ندارد. با وجود این شرایط، از طرفی حدود 1 میلیون و 300 هزار نفر متقاضی برای خرید واحد های کوچک وجود دارد و از سوی دیگر با ازدیاد تولید مواجه هستیم و میزان تولید با عرضه ناهماهنگ است. بنابراین باید ساخت واحد های مسکونی به گونه ای انجام شود تا نیاز خانوار های کنونی باشد و متقاضی برای خرید آن ها وجود داشته باشد. وجود این واحد ها در گردش مالی بخش مسکن هم کمک شایانی می کند.

چگنی افزود: حدود 2 میلیون و 600 هزار واحد مسکونی خالی در کل کشور به ارزش 200 میلیارد دلار وجود دارد که این واحد ها به دلیل نبود متقاضی خالی مانده و باعث شده این سرمایه راکد بماند، همچنین عده زیادی از سازندگان را بلاتکلیف نگه داشته است. وی در ادامه عنوان کرد: براساس آمارهای بدست آمده میزان خانوارهای اجاره نشین افزایش یافته است و حدود 38 در جامعه اجاره نشین هستند و 72 درصد جمعیت در مناطق شهری زندگی می کنند. . بنابراین چالش آینده اقتصاد مسکن در ایران، بحران شهرنشینی است.

 

برای اطلاع از قیمت روز آهن آلات در کانال تلگرام آهن پرایس عضو شوید.

پرینت صفحه

نظرات کاربران (0)

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید:
مسیریابی کانال تلگرام ۰۲۱-۵۴۱۰۳