افزایش شهرنشینی چالش بزرگ بخش مسکن

افزایش شهرنشینی چالش بزرگ بخش مسکن
افزایش شهرنشینی چالش بزرگ بخش مسکن

افزایش شهرنشینی چالش بزرگ بخش مسکن

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه وشهرسازی با تاکید بر افزایش جمعیت شهر نشینی،عنوان کرد: مشکلات پیش رو در بازار مسکن، بدلیل رشد جمعیت شهرها و کاهش جمعیت روستاها می باشد که خود معظل بزرگی شده است.

چگنی در جلسه ای باحضور مدیران مسکن و ساختمان منطقه 4 کشور ، گفت: طبق آمار بدست آمده از میزان معاملات در شهر تهران، آپارتمان های با متراژ 60 تا 70 متر و قیمت 200 تا 300 میلیون تومان بیشترین متقاضی خرید را دارا هستند. اگرچه آپارتمان هایی با متراژبالاتر هم وجود دارد اما تعادل در میزان عرضه و تقاضای آن ها وجود ندارد. با وجود این شرایط، از طرفی حدود 1 میلیون و 300 هزار نفر متقاضی برای خرید واحد های کوچک وجود دارد و از سوی دیگر با ازدیاد تولید مواجه هستیم و میزان تولید با عرضه ناهماهنگ است. بنابراین باید ساخت واحد های مسکونی به گونه ای انجام شود تا نیاز خانوار های کنونی باشد و متقاضی برای خرید آن ها وجود داشته باشد. وجود این واحد ها در گردش مالی بخش مسکن هم کمک شایانی می کند.

چگنی افزود: حدود 2 میلیون و 600 هزار واحد مسکونی خالی در کل کشور به ارزش 200 میلیارد دلار وجود دارد که این واحد ها به دلیل نبود متقاضی خالی مانده و باعث شده این سرمایه راکد بماند، همچنین عده زیادی از سازندگان را بلاتکلیف نگه داشته است. وی در ادامه عنوان کرد: براساس آمارهای بدست آمده میزان خانوارهای اجاره نشین افزایش یافته است و حدود 38 در جامعه اجاره نشین هستند و 72 درصد جمعیت در مناطق شهری زندگی می کنند. . بنابراین چالش آینده اقتصاد مسکن در ایران، بحران شهرنشینی است.

 

برای اطلاع از قیمت روز آهن آلات در کانال تلگرام آهن پرایس عضو شوید.

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 0 از 5 - 0 رای

اشتراک گذاری:

نظرات کاربران (0)

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید: