افزایش قیمت آهن ادامه دارد؟

افزایش قیمت آهن ادامه دارد؟

با آزادسازی خرید شمش بورسی شاهد افزایش تقاضای این محصول در بورس بودیم و قیمت آهن آلات به ویژه میلگرد و تیرآهن نیز به تأثیر از این خبر و افزایش نسبی قیمت دلار افزایش یافتند اما تقاضای چندانی مشاهده نشد و گویا قیمت امروز آهن کمی از تاب و تاب افتاد و بیشتر ثابت اعلام می‌شود، از طرفی دیگر با توجه به خبر آزادسازی پول ایران در هفته آینده احتمالا تحرکات چشمگیری در بازار آهن رخ ندهد...

آهن پرایس: پس از دو ماه رکود و روند کاهشی قیمت آهن آلات، روز گذشته شاهد افزایش قیمت در بخشی از حوزه‌ها بودیم و قیمت روز میلگرد و قیمت تیرآهن بیشترین افزایش نرخ را تجربه کردند.

فعالیت بازار ارز روز گذشته با کاهش جزئی قیمت دلار آغاز شد اما از اواسط روز روند افزایشی در پیش گرفت و در مرز کانال 49 هزار تومان متوقف شد و در پایان روز هم روی 48 هزار و 950 تومان بسته شد.

بررسی اوضاع بازار آهن

قیمت روز میلگرد در اغلب مبادی فروش افزایش100 تا 300 تومانی داشت و تعدادی از کارخانه‌ها هم بدون تغییر قیمت محصولات خود را عرضه کردند.

قیمت تیرآهن 24 هم در بخشی از مبادی فروش با افزایش 10 تا 150 هزار تومانی همراه بود اما ثبات قیمت هم در چند کارخانه مشهود بود. قیمت روز نبشی، ناودانی و قیمت سپری در کلیه مبادی فروش ثابت اعلام شد.

قیمت ورق گالوانیزه و قیمت ورق روغنی با کاهش 500 تا هزار تومانی همراه بود و قیمت روق رنگی اما در کلیه مبادی فروش ثابت اعلام شد. قیمت ورق سیاه نیز در چند کارخانه مبارکه و کاویان در برخی ضخامت‌ها بین 200 تا 500 تومان افزایش داشت و قیمت ورق سیاه در کارخانه اکسین و گیلان در چند کارخانه با کاهش 100 تا 400 تومانی همراه بود.

قیمت پروفیل Z، قیمت پروفیل سبک و سایر پروفیل‌ها در عمده شرکت‌ها ثبات قیمت داشتند همچنین قیمت لوله داربست، قیمت لوله مانیسمان و سایر لوله‌های درزدار و بدون درز هم عمدتا ثبات قیمت داشتند.

گزارش‌ها از بازار آهن و فولاد حاکی است که تحرک جزئی که در برخی حوزه‌ها مشاهده می‌شود بیشتر در سایزهای پرمصرف است و برخی سایزهای کم مصرف حتی کاهش قیمت هم داشتند با این حال تقاضای چندانی مشاهده نشد و همانطور که در گزارش‌های پیشین اشاره کردیم ورود متقاضی مصرف به بازار کمی زمان‌بر است.

گزارش‌ها از بورس کالا نیز حاکی است که امروز حدود 279 هزار و 452 تن محصول فولادی عرضه می‌شود که از این میزان 228 هزار و 119 تن به میلگرد اختصاص دارد، قیمت میلگرد در عرضه امروز حدود 21 هزار تومان در نظر گرفته شده است که که نسبت به آخرین عرضه 1.3 درصد کاهش قیمت دارد اما حجم آن حدود 4 درصد افزایش یافته است.

همچنین 2 هزار و 132 تن نبشی، 7 هزار و 424 تن ناودانی و 24 هزار و 777 تن تیرآهن عرضه می‌شود و ورق گرم نیز 17 هزار تن عرضه می‌شود. دیروز نیز از 160 هزار تن شمش عرضه شده حدود 119 هزار و 950 تن معامله شد که معادل 74 درصد برآورد شد. قیمت هر کیلو شمش در عرضه دیروز 18 هزار و 812 تومان ثبت شد که نسبت به قیمت پایه حدود 0.6 درصد افزایش داشته است.

در ادامه می‌توانید این خبر را نیز مطالعه کنید: کنترل کاهش قیمت آهن

از ابتدای روز نیز شاهد روند افزایشی بازار ارز بودیم و قیمت دلار از کانال 49 هزار تومانی عبور کرد، احتمالا روی 49500 تومان مقاومت داشته باشد اما اگر فراتر از این نرخ برود احتمالا اهداف جدید تجربه خواهد کرد.

به عقیده برخی افزایش قیمتی که مشاهده می‌شود طبق تجربه پیش از تعطیلات امری طبیعی است، همچنین براساس اخبار منتشر شده هفته آینده از طریق عمان پول‌های بلوکه شده در عراق آزاد خواهد شد از همین رو ممکن است بازار به این خبر واکنش مثبت نشان دهد.

انتشار مطالب این سایت با ذکر منبع و درج لینک آزاد است.

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 4 از 5 - 3 رای

اشتراک گذاری:

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید:

نظرات کاربران (0)

ساعت کاری مجموعه به پایان رسیده است لطفا اطلاعات خود را برای دریافت مشاوره اختصاصی وارد نمایید.

درخواست مشاوره تلفنی