رکوردزنی فروش «نوسازها» برای بازار مسکن

رکوردزنی فروش «نوسازها» برای بازار مسکن
رکوردزنی فروش «نوسازها» برای بازار مسکن

رکوردزنی فروش «نوسازها» برای بازار مسکن

تحقیقات نشان می‌دهد که یک نوع جهت‌گیری جدیدی در بازار مسکن پدید آمده ، بدین صورت که از کل حجم فروش ماهانه آپارتمان در تهران، سهم واحدهای مسکونی «حداکثر ۵ سال ساخت» در طول سال‌جاری از 51% به 53% در دی ماه و 54% در بهمن ماه افزایش داشته است و همین امر سبب شده تا سن معاملات در بازار مسکن جوان تر شود. در طول 9 ماه اول سپری شده امسال، به‌طور متوسط ماهانه  6 هزار و 799 واحد نوساز در تهران فروخته شد اما این تعداد معاملات در زمستان رکود زد  و این فروش های آپارتمان نوساز به 8600 فقره معامله رسید که با 26 درصد افزایش همراه شد. در ماه‌های پایانی سال ، فروش واحد های نوساز به عنوان آپارتمان‌ های لیدر، بیانگر آن است که «افزایش تقضا در آستانه دوره رونق» و همچنین « افزایش قیمت از سمت عرضه» دارد.

درجه سختی فروش آپارتمان‌های «نوساز» به ‌دلیل تفاوت قیمتی با سایر گروه‌های سنی املاک، همواره بالا است به ‌طوری ‌که به تناسب خروج معاملات از رکود و حرکت بازار در مسیر پیش رونق –مقطع فعلی- معمولا افزایش این درجه، باعث کاهش سهم فروش «نوساز»ها می‌شود. اما در حال حاضر، رخداد معکوس در بازار «نوساز»ها شکل گرفته به این معنا که حجم فروش واحد های نوساز، در دوره فعلی، برخلاف دوره‌ های مشابه گذشته، رو به افزایش است.

دلیل عمده تقویت بازار فروش «نوساز»ها در حال حاضر به ثبات نسبی قیمت مسکن طی ماه‌های اخیر برمی‌گردد. متوسط قیمت هر مترمربع واحد مسکونی از ابتدای نیمه دوم سال تا کنون، در نزدیکی مرز 5/ 4 میلیون تومان قرار داشته و با ریزنوسان ماهانه حداکثر 2 درصد مواجه بوده است. این وضعیت توانسته به فروش بیشتر واحدهای نوساز در مقایسه با نیمه اول سال 95، منجر شود.

برای اطلاع از قیمت روز آهن آلات در کانال تلگرام آهن پرایس عضو شوید.

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 0 از 5 - 0 رای

اشتراک گذاری:

نظرات کاربران (0)

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید: