نابسامانی در بازار اجاره

نابسامانی در بازار اجاره
نابسامانی در بازار اجاره

آهن پرایس: بر اساس آخرین بررسی ها در خصوص وضعیت بودجه غالب متقاضیان اجاره واحد های مسکونی در مناطق مصرفی ، به طور متوسط این گروه از متقاضیان با بودجه نقد 200 میلیون تومانی به جست و جوی واحد های مسکونی استیجاری در بازار مشغول هستند.به گزارش آهن پرایس، نتایج تازه ‌ترین تحقیقات میدانی صورت گرفته در...

آهن پرایس: بر اساس آخرین بررسی ها در خصوص وضعیت بودجه غالب متقاضیان اجاره واحد های مسکونی در مناطق مصرفی ، به طور متوسط این گروه از متقاضیان با بودجه نقد 200 میلیون تومانی به جست و جوی واحد های مسکونی استیجاری در بازار مشغول هستند.به گزارش آهن پرایس، نتایج تازه ‌ترین تحقیقات میدانی صورت گرفته در بازار معاملات واحدهای مسکونی اجاره‌ای نشان می‌دهد که هم‌اکنون عمده افرادی که قصد اجاره مسکن در مناطق مصرفی را دارند، معمولا به ‌طور متوسط مبلغ رهن ۲۰۰ میلیون تومانی در اختیار دارند.

 برخی از این افراد نیز در تلاش هستند تا بتوانند واحدهای مسکونی ریز متراژ را با این میزان رهن کامل اجاره کنند. اما بررسی‌ها نشان می‌دهد تعداد واحدهای مسکونی که با رهن کامل ۲۰۰ میلیون تومانی یا کمتر به بازار عرضه شده باشند، در مناطق مصرفی به‌خصوص در نیمه شمالی و مرز دو نیمه شمالی و جنوبی تهران محدود هستند. همچنین، عمده موجران نیز ترجیح می‌دهند نسبت بیشتری از اجاره ‌بها را به ‌صورت اجاره ماهانه دریافت کنند و از این‌رو تعداد فایل‌های رهن کامل نیز در بازار اجاره مناطق مصرفی محدود شده است. 

به اظهار فعالان بازار، در ماه‌های اخیر که بازار معاملات سهام تب وتاب بیشتری داشت، تعداد بیشتری از فایل‌های رهن کامل در بازار اجاره مسکن قابل جست‌وجو بود؛ اما با کاهش هیجانات بورسی و کاهش سطح بازدهی در این بازار، موجران بار دیگر به دریافت مبالغ بیشتر اجاره ماهانه نسبت به مبلغ رهن تمایل پیدا کرده‌اند. 

از سوی دیگر از مشخصات بارز این روزهای بازار اجاره مسکن در مناطق مختلف به‌خصوص مناطق مصرفی و پرتقاضا، کمبود فایل مناسب برای اجاره است؛ درحالی‌که تقاضا کم و بیش برای اجاره مسکن در بازار وجود دارد. این شرایط، درست برعکس وضعیتی است که هم‌اکنون در بازار خرید وفروش واحدهای مسکونی وجود دارد. در بازار خرید وفروش مسکن نیز این روزها تعداد تقاضا نسبت به حجم عرضه فایل کمتر است.

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 0 از 5 - 0 رای

اشتراک گذاری:

نظرات کاربران (0)

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید: