کارخانه فولاد مبارکه

مجتمع فولاد مبارکه اصفهان یکی از بزرگترین واحدهای صنعتی جمهوری اسلامی ایران است که در نزدیکی شهر فولاد مبارکه اصفهان در زمینی به مساحت 35 کیلومتر مربع واقع شده است. عملیات اجرایی این کارخانه سال 1360 آغاز گردید و اکنون نیز از شرکت های پیشرو ایرانی می باشد. این مجتمع در زمینه تولید ورق های فولادی فعالیت می نماید که و نقشی محوری در توسعه صنعتی، اقتصادی و اجتماعی کشور ایفا می کند.

شرکت فولاد مبارکه دارای هفت مجتمع صنعتی در نقاط مختلف کشور می باشد و زمینه اشتغال برای بیش از 20 هزار نفر را فراهم آورده است. اولین کوره قوس الکتریکی فولادسازی این مجتمع در مهرماه سال 1370 راه اندازی شد و با ورود محصولات فولادی این شرکت به بازار و رسیدن سقف ظرفیت اسمی آن به 2.4 میلیون تن در سال بخش عظیمی از نیاز کشور را در زمینه فولاد برطرف کرده است.

در حال حاضر این مجتمع توانایی تولید ۵٫۳۳ میلیون تن، انواع محصولات فولادی تخت، گرم و سرد نوردیده، قلع‌اندود، ورق گالوانیزه و رنگی در ضخامت های ۰٫۱۸ تا ۱۶ میلی‌متر را دارد. از چشم اندازهای توسعه این مجتمع تا سال ۱۳۹۸ می توان به افزایش ظرفیت تولید تا ۱۲٫۸ میلیون تن فولاد اشاره کرد. این مهم تنها با بهره گیری از تجهیزات و ماشین آلات مدرن و دستیابی به آزمایشگاه های قدرتمند و برنامه ریزی در جهت آموزش هرچه بیشتر مدیران و شاغلین در این مجتمع میسر خواهد شد. از دیگر اهداف این مجتمع در افق چشم انداز ۵ ساله خود دستیابی به تولید ۳٫۱۱ میلیون تن مواد مذاب است که برنامه ریزی برای این مهم انجام شده و اقدامات طرح ریزی و بهره برداری از آن در حال انجام می باشد. بهره گیری از ۱۰۰% توان این مجتمع منجر به ارز آوری و توسعه صنعت فولاد در کشور خواهد شد.

شما می توانید به منظور اطلاع از قیمت ورق سیاه فولاد مبارکه به سایت آهن پرایس مراجعه کرده و یا به منظور خرید ورق سیاه فولاد مبارکه با کارشناسان ما در تماس باشید.

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید:

نظرات کاربران (0)