افزایش قیمت میلگرد در سایه نوسانات ارز!

افزایش قیمت میلگرد در سایه نوسانات ارز!

نوسانات قیمت ارز در بازار آزاد، فضای روانی بازار فولاد را دوباره دگرگون کرد و باعث افزایش قیمت میلگرد و آهن در برخی از کارخانه‌ها شد در مقابل، برخی دیگر از کارخانه‌ها ثبات قیمت را در محصولات خود حفظ کردند...

آهن پرایس: نوسانات قیمت ارز در بازار آزاد باعث ایجاد فضای روانی متزلزل در بازار فولاد شد به طوری که در پی این نوسانات، قیمت میلگرد در برخی از کارخانه‌ها 100 تا 300 تومان افزایش یافت.

در رابطه با نوسنات قیمت دلارنیز باید گفت در بازار آزاد تا 63 تومان بالا رفت، اما سپس با اصلاح جزئی مجدد به 62.600 تومان رسید. نوسانات قیمت ارز در بازار آزاد، به طور مستقیم بر بازار فولاد اثر می‌گذارد. افزایش قیمت ارز، باعث افزایش قیمت مواد اولیه فولاد می‌شود و در نتیجه، قیمت میلگرد نیز افزایش می‌یابد.

بر همین اساس روز گذشته شاهد افزایش قیمت 100 تا 300 تومانی قیمت روز میلگرد در برخی از کارخانه‌ها بودیم اما در مقابل، برخی دیگر از کارخانه‌ها ثبات قیمت را در محصولات خود حفظ کردند.

قیمت میلگرد آناهیتا گیلان 27.500 تومان اعلام شد و قیمت روز میلگرد زاگرس نیز با 200 تومان افزایش 26.300 تومان گزارش شد.

همچنین اکثر کارخانه‌ها ثبات قیمت تیرآهن را در محصولات خود اعمال کردند اما ذوب آهن اصفهان و فولاد یزد افزایش قیمت 10 تا 80 هزار تومانی را برای محصولات خود در نظر گرفتند.

ثبات قیمت ورق آهن در اکثر کارخانه‌ها حاکم بود و قیمت ورق فولاد مبارکه تنها کارخانه‌ای بود که کاهش 200 تا 400 تومانی را برای محصولات خود اعمال کرد.

افزایش 500 تومانی قیمت ورق گالوانیزه کیلویی، قیمت ورق آلومینیوم و ورق شیروانی در اکثر کارخانه‌ها مشاهده شد. ثبات قیمت در اکثر کارخانه‌های قوطی پروفیل حاکم بود اما قیمت پروفیل نیکان افزایش 100 تا 500 تومانی داشت. قیمت لوله مبلی، قیمت لوله اسپیرال و قیمت لوله گازی در غالب مبادی فروش ثابت اعلام شد.

قیمت نبشی، قیمت ناودانی ایرانی و قیمت ناودانی اروپایی نیز مانند غالب مقاطع فولادی در اکثر کارخانه‌ها ثبات داشت اما قیمت نبشی آریان فولاد افزایش 400 تومانی را تجربه کرد.

همانطور که اشاره شد افزایش قیمت محدودی که در برخی از بخش‌های بازار آهن مشاهده شد ناشی از نوسانات افزایشی نرخ ارز بود به همین منظور برخی از نوردی‌ها با استفاده از این نوسانات ، قیمت محصولات خود را افزایش دادند تا تقاضا را تحریک کنند.

این اقدام نوردی‌ها در حالی انجام می‌شود که اکثر مولفه‌های بازار فولاد نشان‌دهنده روند نزولی قیمت‌ها هستند و حتی بازارساز نیز با اعمال برخی دستورالعمل‌ها در بورس کالا، از اصلاح مثبت بازار مقاطع طویل فولادی حمایت می‌کند.

در ادامه می‌توانید این خبر را نیز مطالعه کنید: بازگشت خریدار به بازار آهن

گزارش‌ها از عرضه‌های امروز بورس کالا حاکی است که حدود 259.919 تن انواع میلگرد آجدار عرضه می‌شود. پایه قیمت میلگرد 24.822 تومان تعیین شده است که با احتساب مالیات بر ارزش افزوده حدود 27.305 تومان خواهد بود که بیانگر افزایش 230 تومانی این محصول نسبت به عرضه هفته گذشته است.

انتشار مطالب این سایت با ذکر منبع و درج لینک آزاد است.

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 5 از 5 - 1 رای

اشتراک گذاری:

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید:

نظرات کاربران (0)

ساعت کاری به پایان رسیده است با ثبت درخواست ، کارشناسان ما در اولین فرصت با شما تماس می گیرند.