بازگشت بازار آهن به فاز رکود

بازگشت بازار آهن به فاز رکود

پس از بروز نوسانات هیجانی در بازار آهن هفته گذشته، شاهد بازگشت آرامش به غالب زیرمجموعه‌های بازارآهن داخلی و ثبات قیمت‌ها بودیم، به طوری که آمار معاملات نیز کاهش یافت و امروز نیز بازار ساکت و آرامن گزارش می‌شود...

آهن پرایس: هفته گذشته در حالی پایان یافت که نوسانات متعددی در بازار آهن رخ داد، به طوری که از ابتدای هفته فعالیت بازار آهن با وقوع تنش نظامی بسیار طوفانی و هیجانی شروع شد اما تا پایان هفته طوفان خوابید و قیمت‌ روز آهن آلات به روزهای قبل از وقوع جنگ بازگشت. روز پنجشنبه که بازار تقریبا نیمه تعطیل بود قیمت‌ روز آهن نیز در عمده مبادی فروش ثابت اعلام شد.

قیمت دلار همچنان در کانال 51 هزار تومان قرار داشت اما با نوسانات 200 تومانی همراه بود به طوری که با کمی کاهش تا مرز کانال 51 هزار تومان رسید اما در پایان روز پنجشنبه هر دلار بازار آزاد 51 هزار و 350 تومان مبادله شد.

تحلیلی بر قیمت روز آهن

پنجشنبه نیمه تعطیل هفته گذشته قیمت میلگرد آجدار در غالب مبادی فروش ثابت اعلام شد اما در برخی از کارخانه‌ها بین 100 تا 300 تومان کاهش داشت. طبق برآوردها کف قیمت میلگرد در پایان هفته گذشته به نرخ قبل از جهش نرخ دلار بازگشت. قیمت میلگرد میانه با 100 تومان کاهش حدود 23 هزار و 800 تومان اعلام شد؛ قیمت میلگرد فولاد زاگرس هم 23 هزار و 800 تومان اعلام شد که 200 تومان کاهش داشت.

آخرین قیمت میلگرد 16

قیمت میلگرد نیشابور

قیمت میلگرد ذوب آهن اصفهان

قیمت میلگرد آناهیتا گیلان

قیمت میلگرد ابرکوه

24.210

25.450

25.300

23.900

قیمت روز تیرآهن نیز در برخی از مبادی فروش ثابت اعلام شد و در برخی کارخانه‌ها کاهش داشت. قیمت تیرآهن ذوب آهن اصفهان در برخی سایزها با کاهش 10 تا 30 هزار تومانی همراه بود.

قیمت نبشی، قیمت ناودانی و قیمت سپری هم در کلیه مبادی فروش ثابت اعلام شد.

قیمت پروفیل ساختمانی، قیمت پروفیل زد، قیمت پروفیل سبک و انواع پروفیل‌ها در غالب مبادی فروش ثبات اعلام شدند؛ همچنین قیمت لوله مبلی، قیمت لوله مانیسمان و سایر لوله‌ها هم در غالب کارخانه‌ها ثبات داشتند.

قیمت ورق آهنی روز پنجشنبه تقریبا در کلیه مبادی فروش ثابت اعلام شد، قیمت ورق گالوانیزه، قیمت ورق روغنی، قیمت ورق رنگی و انواع ورق سرد نیز در کلیه مبادی فروش ثبات داشتند.

گزارش‌ها از بورس کالا نیز حاکی است که امروز 2 میلیون و 4 هزار و 536 تن محصول فولادی در بورس عرضه می‌شود که از این میزان حدود 94 هزار تن آهن به اسفنجی اختصاص دارد که قیمت پایه آن 11 هزار و 686 تومان در نظر گرفته شده است که احتمالا تقاضای خوبی برای این محصول ثبت شود.

همچنین 67 هزار و 910 تن شمش بلوم عرضه می‌شود که قیمت این محصول هم در هر کیلو 20 هزار و 851 تومان در نظر گرفته شده است.شمش را هفتگی می‌خرند اما مانع اصلی رشد قیمت بازار مقاطع همچنان بارهای اعتباری و نقد کردن این بارها در بازار است.

 5 هزار و 918 تن هم میلگرد ساده عرضه می‌شود. قیمت میلگرد ساده صنعتی 30 هزار و 841 تومان تعیین شده است. حدود 12 هزار و 906 تن میلگرد کلاف عرضه می‌شود که قیمت پایه آن 23 هزار و 955 تومان تعیین شده است.

در ادامه می‌توانید این خبر را نیز مطالعه کنید: بازار آهن آرام شد

عرضه‌های تیر سنگین هم نسبتا خوب است به طوری که 5 هزار و 152 تن تیرآهن عرضه می‌شود که قیمت آن 24 هزار و 940 تن در نظر گرفته شده است.

آنطور که به نظر می‌رسد اوضاع بازار آرام است و با موضع‌گیری‌های اخیر مقامات سیاسی کشور در برابر جنگ بین اسرائیل و حماس، تقریبا اثرات آن در بازار آهن داخلی و سایر بازارهای مالی ما کم اثر شده و فعلا محرک خاصی هم مشاهده نمی‌شود به عبارتی  به روال سابق بازگشتیم و باید دید آمار معاملات محصولات بورسی به چه صورت خواهد بود.
 

انتشار مطالب این سایت با ذکر منبع و درج لینک آزاد است.

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 5 از 5 - 1 رای

اشتراک گذاری:

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید:

نظرات کاربران (1)

ساعت کاری به پایان رسیده است با ثبت درخواست ، کارشناسان ما در اولین فرصت با شما تماس می گیرند.