بررسی تحولات بازار مسکن

بررسی تحولات بازار مسکن
بررسی تحولات بازار مسکن

بررسی تحولات بازار مسکن

به گزارش آهن پرایس در اخبار بازار مسکن، بنا بر اظهارات مشاوران املاک مناطق مختلف تهران، فروشندگان خانه و آپارتمان با توجه به اوضاع کنونی بازار مسکن، سعی دارند با تعدیل قیمت قبلی پیشنهادی خود، نرخ مناسب ‌تری را به خریدار پیشنهاد دهند.

آخرین تحولات قیمت املاک در تهران نشان دهنده آن است که برخی از مالکان به تعدیل قیمت های قبلی پیشنهادی خود در بازار مسکن اقدام کرده اند.

از این رو کارشناسان بازار میکنه اظهار دارند، در 22 منطقه  شهر تهران، بازار خرید و فروش خانه از سویی در یک روند آرام و با ثبات بیشتر در مقایسه با ابتدای امسال قرار گرفته است و از سوی دیگر بخش زیادی از فروشندگان حاضر در بازار به تعدیل قیمت ‌های پیشنهادی خود اقدام کرده‌ اند.

در این میان اگر چه هم زمانی با برگزاری مراسم عزاداری ماه محرم یکی از دلایل کاهش مراجعه متقاضیان بازار مسکن به بنگاه‌ های املاک عنوان می‌ شود اما در عین حال بنا به اظهارات واسطه‌ های ملکی بازار متقاضیان مصرفی موجود در بازار با آرامش بیشتری نسبت به ماه‌ های گذشته به جست‌ و جوی ملک خود  اقدام می‌ کنند. از این رو دیدگاه مشاوران مسکن، بازگشت آرامش به سطح بازار معاملات املاک از بابت افزایش سطح قیمت ‌ها، سبب شده است تا متقاضیان با تامل و تفکر بیشتری به جست و جو برای یافتن ملک بپردازند.

در این میان، نکته‌ مهم از نظر مشاوران املاک درخصوص معاملات  انجام  شده آن است که بر خلاف سال گذشته و ماه‌ های ابتدایی امسال که فروشندگان به اصطلاح دست بالا را در معامله داشتند و به افزایش مداوم قیمت‌ ها اقدام می‌ کردند اما هم اکنون، فرصتی مناسب ایجاد شده تا متقاضیان برای خرید واحد مسکونی مورد نظر خود بیشتر چانه زنی کنند.اشتراک گذاری:

نظرات کاربران (0)

ثبت نظر جدید

یک آواتار برای خود انتخاب کنید: